اروپا غرق در کرونا

اروپا غرق در کرونا

سراسر- سازمان بهداشت جهانی اروپا را "کانون" همه گیری عمومی ویروس کرونای ۲۰۱۹ معرفی کرده است.

اتریش در سلسله اقداماتی برای مبارزه با ویروس کرونا، تجمع بیش از پنج نفر را ممنوع کرده است. از دیگر اقدامات این کشور بستن رستورانهاست که از دو روز دیگر (سه‌شنبه) اجرایی می‌شود این کشور از شهروندانش خواسته به جز رفتن به سر کار و خرید مواد غذایی یا مایحتاج ضروری از خانه خارج نشوند. اتریش ورود شهروندان کشورهای بریتانیا، هلند، روسیه و اوکراین را هم اخیرا متوقف کرده است

.


ایتالیا روز یکشنبه، ۳۶۸ مورد جدید جان‌باخته ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد که شمار تلفات در این زمینه را به ۱۸۰۹ مورد رساند. شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا از ۲۱ هزار و ۱۵۷ مورد در روز شنبه به ۲۴ هزار و ۷۴۷ مورد در روز یکشنبه رسیده است.ایتالیا در حال حاضر به لحاظ تعداد قربانیان ناشی از ابتلا به ویروس کووید- ۱۹ بعد از چین در رده دوم جهان قرار دارد.

در فرانسه با وجود محدودیت‌های شدید وضع شده در فرانسه برای مقابله با کرونا، انتخابات محلی در این کشور برگزار شده است. در این کشور بستن رستورانها، کافه‌ها و کلوپهای شبانه در دستور کار قرار گرفته است.

در بریتانیا بر اساس تازه‌ترین آمارهای رسمی، تعداد موارد ابتلا به کرونا در بریتانیا به ۱۳۷۲ مورد و تعداد فوت شدگان در این کشور به ۳۵ نفر رسیده است؛ طی یک روز ۱۴ نفر به موارد مرگ اضافه شده است. مت هنکوک، وزیر بهداشت این کشور گفته است ممکن است در هفته‌های آینده از افراد بالای ۷۰ سال خواسته شود برای در امان ماندن از این ویروس در خانه بمانند. دولت بریتانیا بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی مدارس را نبسته و اجتماعات گسترده در آن ممنوع نشده است؛ که این سیاست انتقادات زیادی را بهمراه داشته است. سیستم بهداشت و درمان بریتانیا قرار است جراحی‌های غیرفوری را متوقف و برنامه بسیار وسیعی برای آموزش کادر پزشکی اجرا کند تا آنها بتوانند موارد شدید کرونای ۲۰۱۹ را درمان کنند.اتحادیه اروپا به کشورهای عضو گفته بهترین راه مقابله با ویروس کرونای ۲۰۱۹ واکنش سریع و استفاده از منابع مشترک است. اورزولا فن در لین رئیس کمیسیون اروپا از کشورهای عضو خواست تا تولید تجهیزات پزشکی مثل دستگاه تنفس مصنوعی، پوشش‌های محافظ و ماسک را سرعت و شدت بدهند و این محصولات را با یکدیگر شریک شوند بجای آنکه هر کشوری به دنبال تولید این کالاها برای خودش باشد. خانم فن در لین گفت فرستادن چنین تجهیزاتی به کشورهای خارج اتحادیه اروپا بشدت کنترل و محدود می‌شود. او همچنین از برقراری مرزهای داخلی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا دفاع کرد.