اصلاح حقوق کارکنان اساسی کانادا


🔹 سراسر - نخست وزیر جاستین ترودو پنجشنبه ۷ می گفت که کانادا باید در مورد نحوه برخورد با کارکنان خط مقدم و افراد دارای حداقل حقوق تأمل کند. از این رو توافقی به اعتبار چند میلیارد دلار با استانها و مناطق صورت گرفته تا دریافتی نیروی کار اساسی با دستمزد پایین اصلاح شود.

ترودو گفت: "به اعتقاد من یکی از مواردی که شیوع این بیماری همه گیر آشکار کرد، وجود افرادی است که از نظر اقتصادی یا جهات دیگر به شدت آسیب پذیرند؛ افرادی که در عین حال برای عملکرد جامعه ما بسیار مهم هستند.اکنون می دانیم که پس از گذر از این وضعیت ، در ماهها و سالهای بعد، باید در مورد نحوه مدیریت و چگونگی تجهیز مراکز مراقبت طولانی مدت ، تأملاتی داشته باشیم. یا چگونه می توانیم از کارکنان بسیار کم درآمد مشاغل ضروری حمایت کنیم و به عنوان یک جامعه پویا اطمینان حاصل کنیم که از افراد آسیب پذیر ما به درستی مراقبت می شود و کارهای مهم آنها پاداش می گیرد. "

ماه گذشته ، پس از مذاکره با نخست وزیران ، دولت فدرال اعلام کرد که طرحی در دست است تا حقوق کارگران اساسی که کمتر از ۲۵۰۰ دلار در ماه درآمد دارند - از جمله کسانی که در خانه های سالمندان کار می کنند ، کارگران خط مقدم در بیمارستان ها و شاغلان در صنایع غذایی بهبود یابد.

امروز اتاوا اعلام کرد که در این راستا با تمام استان ها و سرزمین ها به توافقی با ارزش ۴ میلیارد دلار رسیده و در حال نهایی کردن جزئیات است.

در حال حاضر برخی استانها پیشاپیش اقداماتی انجام داده اند.

به عنوان مثال ، دولت ساسکاچوان اعلام کرده است که برخی کارمندان با کمتر از۲۵۰۰ دلار حقوق ماهیانه ، برای ۱۶ هفته واجد شرایط دریافت ۴۰۰ دلار مازاد در ماه هستند. این مازاد حقوق شامل افرادی است که در خانه های سالمندان ، مهد کودک ها و پناه گاهها کار می کنند.