افزایش کم سابقه عرضه و فروش ملک در ونکوور


🔹 سراسر - طبق جدیدترین آمار ارائه شده توسط هیئت مدیره املاک و مستغلات ونکوور بزرگ، عرضه و فروش مسکن در ماه سپتامبر افزایش یافت.

بر اساس این گزارش میزان فروش نسبت به آگوست سال پیش ۱۹.۶درصد و در مقایسه با سپتامبر سال گذشته افزون بر ۵۶ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که عرضه نیز در مقایسه با آگوست سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.رئیس هیئت مدیره املاک و مستغلات، دلیل افزایش را کاهش نرخ بهره و تغییر نیازهای مسکن در طی کووید۱۹ می داند: "در حالی که سرعت عرضه مسکن در بازار رو به رشد است اما افزایش تقاضای خرید ، سطح موجودی مسکن را پایین می آورد. "

قیمت شاخص برای آپارتمانهای مسکونی در مترو ونکوور کمی بیش از یک میلیون دلار است ( که ۰.۳ درصد نسبت به آگوست و ۵.۸ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

قیمت شاخص برای یک خانه مستقل detached home در این منطقه در ماه ژوئن کمی بیش از ۱.۵ میلیون دلار بود که ۷.۸ درصد نسبت به سال گذشته و ۱.۱ درصد نسبت به آگوست سال ۲۰۲۰ افزایش داشت.

در این گزارش آمده است که میزان فروش ماه گذشته ۴۴.۸ درصد بالاتر از میانگین ۱۰ ساله برای فروش ماه سپتامبر بوده و بالاترین رکورد فروش در ماه سپتامبر است.