الگوی رفتاری کانادا و آمریکا در برخورد با کرونا


🔹 پیش بینی می شود مرز کانادا و ایالات متحده آمریکا حداقل تا ۲۱ آگوست بسته باقی بماند ، اما منطقه ای وجود دارد که گردشگران آمریکایی و کانادایی هنوز هم می توانند تقریباً از کنار هم بگذرند و آن آبشارهای نیاگارا است.

"سی ان ان" فیلم های اخیر تورهای گردشگری در این آبشار مشهور جهان را نشان داد در حالی که کشتی های طرف آمریکایی با پنجاه درصد ظرفیت و کشتی های کانادایی با پانزده درصد ظرفیت پر شده اند. در این گزارش یکی از توریست های کانادایی به خبرنگاران میگوید: "شما می توانید ببینید که چرا این بیماری همه گیر در آمریکا در حال افزایش است اما در کانادا اینطور نیست.""سی ان ان" می افزاید که از میان جمعیت حدود ۳۷/۶ میلیون نفری، کانادا از زمان شروع این بیماری، آمار بیماران را تقریباً ۱۱۴۰۰۰ مورد گزارش کرده است.

در همین حال ، آمریكا حدود ۳۲۸ میلیون نفر را در خود جای داده است و از ۲۲ ژوئیه حدود چهار میلیون مورد کووید ۱۹ گزارش كرده است.

مرز کانادا - آمریكا طولانی ترین مرز نامشخص در جهان است و به دلیل کووید ۱۹ از مارس به روی همه "رفت و آمد غیر ضروری" بسته شده است. دولت های ایالات متحده و کانادا هر ۳۰ روز این توافق نامه را بررسی می کنند.

جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا در این ماه به خبرنگاران گفت: "ما می دانیم که وضعیت در ایالات متحده همچنان پیچیده است." "ما قصد داریم به حفظ امنیت کانادایی ها ادامه دهیم و در عین حال اقتصاد خود را جاری نگه داریم"