امضای بسته ۲.۲ تریلیون دلاری محرک‌های اقتصادی در آمریکا

🔻 بسته ۲.۲ تریلیون دلاری محرک‌های اقتصادی در آمریکا

🔹 سراسر -

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه بیست و هفتم مارس در مراسمی در کاخ سفید بسته ۲.۲ تریلیون دلاری محرک‌های اقتصادی برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا را امضا کرد.

دونالد ترامپ گفت که دولت او تلاش خواهد تا مطمئن شود تمامی شهروندان از کمک‌های پزشکی و اقتصادی در جریان مقابله با این بیماری همه‌گیری جهانی برخوردار خواهند بود.رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: هم اکنون با یک «دشمن نامریی» در جنگ هستیم.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری از امضای چند فرمان اجرایی دیگر برای مقابله با پیامدهای ویروس کرونا خبر داد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که این بسته مشوق اقتصادی بزرگترین بسته حمایتی در تاریخ آمریکا است.

به گزارش رادیو فردا این بسته حمایتی روز جمعه در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد و ساعاتی پس از آن، دونالد ترامپ این مصوبه مشوق‌های مالی را امضا کرد. این بسته حمایتی روز گذشته در مجلس سنا با اتفاق آرا تصویب شده بود.

هدف این بسته ۲.۲ تریلیون دلاری کمک به خانواده‌ها، موسسات، شرکت ها و نهادهای اقتصادی آمریکا است که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا دچار زیان شده‌اند.

اقدامات سختگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا باعث تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها و موسسات اقتصادی بزرگ و کوچک، بخش خدمات و سرویس در این کشور شده است.

براساس این بسته حمایتی بسیاری از شهروندان آمریکایی کمک دریافت خواهند کرد. افرادی که در آمدی معادل ۷۵ هزار دلار در سال یا کمتر از آن دارند ۱۲۰۰ دلار دریافت می‌کنند. همچنین زوج‌های متاهل با در آمدی کمتر از ۱۵۰ هزار دلار ۲۴۰۰ دلار و والدین برای هر فرزند تحت تکفل خود نیز ۵۰۰ دلار دریافت خواهند کرد.نانسی پلوسی ، رئیس مجلس مجلس نمایندگان آمریکا پس از تصویب این طرح گفت: ملت ما به علت ویروس کرونا که بدترین بیماری همه گیری در تاریخ یکصد سال اخیر است ، با ضعیت اضطراری اقتصادی و بهداشتی رو به رو است .

تاکنون ابتلای سه عضو کنگره آمریکا به ویروس کرونا قطعی شده است.

در همین حال، رسانه های آمریکا می‌گویند، کاخ سفید از هیچ عضو دموکرات در کنگره برای مراسم امضای این بسته مشوق اقتصادی دعوت نکرده است.

این در حالی است که تا عصر روز جمعه شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان ابتلا به این ویروس به بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

پیامدهای تعطیلی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در آمریکا باعث شده است که تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا طی هفته گذشته با به جا گذاشتن رکورد جدیدی به ۳.۳ میلیون نفر رسید.