بازگشایی مدارس بریتیش کلمبیا از اول ژوئن


🔹 سراسر - جان هورگان، نخست وزیر بریتیش کلمبیا گفت: برخی از کودکان از اول ژوئن به صورت پاره وقت و داوطلبانه به کلاس های درس بازمیگردند. او امیدوار است که این بازگشایی تدریجی، مسیر بازگشایی کامل و تمام وقت به کلاس ها را در ماه سپتامبر هموار کند.به گفته نخست وزیر، بازگشایی تدریجی برای همه دانش آموزان از پیش دبستانی تا کلاس ۱۲ اعمال می شود و مدارس باید با جدیت نسبت به پاکیزگی عمل کنند و دستورالعمل های بهداشتی استان را مراعات نمایند.

راب فلمینگ ، وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: فاصله اجتماعی و یادگیری از راه دور برای بسیاری از کودکان ضروری اما در عین حال دشوار بوده است.

فلمینگ گفت: "دو ماه گذشته برای همه ما یک چالش بوده است." "بچه ها در حضور همکلاسی ها بهتر می آموزند."

فلمینگ همچنین تایید كرد كه تعطیلی کلاسهای حضوری ، برای والدینی که در این مدت مشغول به کار بودند یا به کار بازگشته اند چه مشکلاتی ایجاد کرده است. با این حال ، وی گفت که برخی دانش آموزان در یادگیری آنلاین بسیار شکوفا شده اند .


فلمینگ گفت ، تعداد دانش آموزان در کلاس محدود است و کلاسهای حضوری به طور پاره وقت خواهد بود. زمان حضور و نیز استراحت روزانه در طول روز یکسان نیست تا دانش آموزان به رعایت فاصله اجتماعی ترغیب شوند. در مدارس ابتدایی پنجاه درصد از آموزش به کلاس حضوری محدود می شود ، در حالی که در مدارس راهنمایی و متوسطه این رقم بیست درصد یا یک روز در هفته است.


وی گفت که این استان سال تحصیلی را تمدید نخواهد کرد ، اما برنامه هایی را برای ارائه کلاسهای تابستانی در نظر گرفته است. فلمینگ اعلام کرد که مدارس از نظر ظاهری متفاوت از قبل از شیوع بیماری خواهند بود.

از همه خواسته می شود به محض ورود به مدرسه دست خود را بشویند. کارکنان ، والدین و دانش آموزان باید فرم سلامت را روزانه پر کرده و در صورت احساس علائم بیماری در خانه بمانند.

یادگیری آنلاین برای دانش آموزانی که تصمیم می گیرند در خانه بمانند ادامه خواهد یافت.

تا ۲۲ می جزییات بازگشایی به صورت منطقه ای اطلاع رسانی خواهد شد.