با تصمیم هند تعداد قرنطینه شدگان در جهان به ۲،۶ میلیارد نفر رسیدسراسر- هند که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد از نیمه شب سه‌شنبه بیست و چهارم مارس در قرنطینه قرار گرفت.دولت هند دستور داده است که همه مردم این کشور باید برای ۲۱ روز در خانه‌ بمانند

کارشناسان حوزه بهداشت قبلا هشدار داده بودند که احتمال دارد تا نیمه اول ماه مه (کمتر از دو ماه دیگر) حدود یک میلیون نفر در هند به ویروس کرونا مبتلا شوند.

دولت هند تمام رفت‌وآمدهای شهری و بین‌المللی از جمله حرکت اتوبوس‌ها، قطارها و پرواز هواپیماها را متوقف کرده است. مدارس و محل‌های کسب‌وکار نیز بسته شده‌اند.

تاکنون ابتلای ۵۳۶ نفر در هند قطعی شده و ۱۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

مقام‌های محلی پیشتر شیوع سریع ویروس کرونا از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک و روستاها را خبر داده بودند، موضوعی که می‌تواند برای کشوری با مردمی فقیر و جمعیتی عظیم به یک فاجعه تبدیل شود

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند شرکت هواپیمایی ماهان قرار است ۶۰۰ شهروند هندی دیگر را از ایران به کشورشان منتقل کند.

این رسانه‌ها روز دوشنبه گزارش دادند این ششصد نفر «که آزمایش کرونای همگی‌شان منفی بوده» قرار است در قالب دو پرواز در روزهای ۲۴ و ۲۸ مارس (امروز و روز شنبه) از ایران به هند بازگردانده شوند.

هفته پیش رسانه‌های هندی نامه‌ای منسوب به حمید عرب‌نژاد، مدیرعامل ماهان‌ایر، را منتشر کردند که وی در آن به نخست وزیر هند پیشنهاد کرده است اکنون که هواپیماهای هندی «به خاطر تحریم‌های آمریکا اجازه پرواز به ایران را ندارند»، انتقال هفت‌هزار شهروند هندی به کشورشان به این شرکت سپرده شود.
دولت‌های مختلف در جهان مردم را به ماندن در خانه مجبور کرده‌اند و با دستور جدید آقای مودی، هم‌اکنون ۲.۶ میلیارد نفر در جهان قرنطینه شده‌اند..