تخصیص۱/۱ میلیارد دلار برای تحقیقات علمی در باره کرونا در کانادا

Updated: Apr 24, 2020


🔻تخصیص داده است.

نخست وزیر جاستین ترودو در کنفرانس خبری خود در پنجشنبه در اتاوا اظهار داشت که دولت یک استراتژی پزشکی و تحقیقاتی سه مرحله ای را در دست اجرا دارد.

۱۵۵ میلیون دلار برای تحقیقات در مورد واکسن و سایر روش های درمانی ، پشتیبانی از آزمایشات بالینی و گسترش آزمایش و مدل سازی ملی.

۶۶۲ میلیون دلار برای آزمایشات بالینی به سرپرستی کانادا.

۳۵۰ میلیون دلار برای گسترش آزمایشات ملی و مدل سازی کووید ۱۹

در اواسط ماه مارس ، دولت ترودو به عنوان بخشی از اولین بسته کمکهای اضطراری ۲۷۵ میلیون دلار برای تحقیقات را متقبل شد.

این کار بعداً در ماه جاری با ایجاد یک صندوق نوآوری استراتژیک جدید ، که ۱۹۲ میلیون دلار دیگر به شرکتها و مؤسسات تحقیقاتی خاص که در زمینه تولید دارو و واکسن کار می کنند ، تأمین شد.

همچنین ، دولت ۵۲ میلیون دلار از طریق شوراهای اعطای ملی به تقریبا یکصد تیم تحقیقاتی در سراسر کشور کمک کرده است.برنامه جدید کمک اقتصادی دولت کانادا

نخست وزیر جاستین ترودو می گوید دو هواپیما که برای انتقال تجهیزات محافظتی پزشکی به چین اعزام شده بودند، مجبور شدند روز دوشنبه بدون بارگیری و خالی به كانادا برگردند. سراسر نخست وزیر جاستین ترودو می گوید دو هواپیما که برای انتقال تجهیزات محافظتی پزشکی به چین اعزام شده بودند، مجبور شدند روز دوشنبه بدون بارگیری و خالی به كانادا برگردند.


ترودو امروز سه شنبه با اعلام این مطلب اضافه کرد که یکی از هواپیماها چارتر دولت فدرال و دیگری برای یک استان خاص بود.

ترودو گفت محدودیت هایی برای مدت مجازتوقف هواپیما برای انتظار درخاک چین وجود دارد.

از سوی دیگر خطوط تأمین و حمل و نقل کامیون ها به فرودگاهها با وجود پاسگاه ها و اقدامات قرنطینه ای دشوار رو به رو است که موجب شد این دو هواپیما دست خالی برگردند.

وی گفت که میلیون ها قطعه از تجهیزات محافظت شخصی در روزهای اخیر به کانادا وارد شده و انتظار می رود تعداد بیشتری از آنها به زودی به کانادا برسد.

وی گفت کارخانه های کانادایی همچنان در تلاش هستند تا بتوانند آنچه را که لازم است در داخل کشور تولید کنند.

وی خاطر نشان کرد که در زمانی که بازار جهانی برای تجهیزات محافظت شخصی ، بسیار رقابتی است تامین کالا یک چالش است."

ترودو همچنین از کمک های مالی بیشتر برای کانادایی های آسیب پذیرفته در اثر بیماری کووید ۱۹ خبرکرد.

وی گفت که دولت فدرال در نظر دارد ۳۵۰ میلیون دلار به بخش خیریه کانادا کمک کند.

موسسات خیریه از زمان وقوع بیماری افت شدید مالی را شاهد بودند چرا که خیرین قادر به برگزاری برنامه های جمع آوری کمک های مالی نیستند.

نخست وزیر همچنین جزئیات بیشتری درباره زمان بندی و نحوه شرکت در تخصیص یارانه ۷۳ میلیارد دلاری دستمزد ارائه داد.

وی گفت ، CRA در حال راه اندازی یک برنامه محاسب است تا کارفرمایان متوجه شوند که از سقف یارانه دستمزد که برای هر کارمند در هر هفته ۸۴۷ دلار تعیین شده است، چه مبلغی به آنها اختصاص خواهد یافت.

انتظار می رود به زودی دولت جزییات مربوط به نحوه درخواست یارانه را به مشاغل ارائه دهد.

هفته گذشته کمیته مشترک مالی اعلام کرد که برنامه آنلاین ثبت درخواستها از تاریخ ۲۷ آوریل باز می شود. انتظار می رود که تا چهارم ماه می نود درصد از مطالبات پردازش شوند، و پرداخت ها از اواخر این هفته اجرایی گردد.