بزرگترین برنامه اقتصادی تاریخ کانادا
🔹 سراسر -

نخست وزیر جاستین ترودو ، نخست وزیر برنامه اقتصادی دولت را "بزرگترین برنامه اقتصادی در تاریخ کانادا" خواند و گفت مجلس فراخوانده می شود تا قانون جدید برای ارائه اقدامات اضطراری مرتبط با بیماری کووید ۱۹ را تصویب کند.ترودو تایید كرد كه کانادایی ها می توانند از ۶ آوریل برای استفاده از مزایای اضطراری (CERB) اقدام کنند ، كه حدود ماهیانه ۲،۰۰۰ دلار را برای کسانی که کار خود را در اثر بیماری از دست داده اند تأمین خواهد كرد.


همچنین یک برنامه یارانه حقوق و دستمزد، تا ۷۵ درصد حقوق را پوشش می دهد. ترودو روز چهارشنبه در سخنرانی روزانه خود گفت: "همه تلاشها باید قالب واحد با عنوان تیم کانادا باشد." و افزود: "کانادا از زمان جنگ جهانی دوم شاهد این نوع بسیج مدنی نبوده است."ترودو از کانادایی ها خواست تا با پیروی از دستورالعمل های بهداشت عمومی مانند رعایت فاصله اجتماعی ، قرنطینه و رعایت بهداشت شخصی ، "مسئولیت" خود را انجام دهند. او اعلام کرد که نمی تواند زمان مشخصی را برای پایان این وضعیت ارائه دهد ، و به این بسنده کرد که هفته ها یا ماه ها طول خواهد کشید.

یک مقام ارشد دولت گفت: هنوز زمان تشکیل پارلمان تعیین نشده است اما احتمالاً در اوایل هفته آینده رخ خواهد داد. این مقام گفت ، در حالی که دیدگاه های متناقضی در مورد لزوم مصوب کردن تصمیمات اضطراری وجود داشت ، اما دولت ترجیح داد مصوبه قانونی را اخذ نماید.