بیانه کانادا و سه متحد آن درباره هنگ کنگ

🔹 سراسر -

کانادا و سه کشور آمریکا، بریتانیا، و استرالیا وضع قانون امنیتی جدید در هنگ‌کنگ توسط چین را «تهدید کننده آزادی»، «تخطی از تعهدات بین‌المللی» و «ناقض اعلامیه چین-بریتانیا» خوانده و درباره آن به‌ شدت ابراز نگرانی کردند.

بر اساس «اعلامیه چین-بریتانیا» که سال ۱۹۸۵ به امضای دو کشور رسید و سازمان ملل نیز آن را تصویب کرد، اداره هنگ‌کنگ باید به شیوه «یک کشور - دو نظام» صورت بگیرد.اصل ۲۳ «قانون پایه» که در حکم قانون اساسی داخلی هنگ‌کنگ است، قانونگذاری درباره برخی موارد از جمله خیانت، تجزیه‌طلبی و تلاش برای براندازی، الزاما باید در نظام مقننه هنگ‌کنگ انجام شود.

اما چین از سال ۲۰۰۳ به دنبال تصویب قانونی جایگزین است که بررسی موارد امنیتی به پکن واگذار می‌شود. پارلمان چین این لوایح امنیتی را روز پنجشنبه تصویب کرد. البته هنوز مراحل دیگری از تصویب نهایی این لوایح باقی مانده است.در بیانیه مشترک وزیران خارجه کانادا و سه متحدش که روز پنجشنبه ۲۸ می منتشر شد آمده است: تصمیم چین «کمرنگ کردن آزادی‌هاست» و در صورت اجرا، «خودمختاری هنگ‌کنگ و نظامی که باعث چنین رفاهی شده است را تضعیف خواهد کرد».

کانادا، آمریکا، بریتانیا، و استرالیا در بیانیه مشترک خود با اشاره به اینکه اقدام چین هیچ کاری در جهت تفاهم و وفاق بین دو طرف در داخل هنگ‌کنگ نمی‌کند، تصریح کردند این مسئله اختلافات عمیق فعلی در این منطقه را عمیق‌تر هم خواهد کرد.


با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca