بیماری در بریتیش کلمبیا هر ۱۳ روز دو برابر میشود


🔹 سراسر - دکتر بانی هنری و دکتر آدریان دیکس روز پنجشنبه یک مدل سازی جدید ارائه دادند که بر اساس آن در هر سیزده روز کووید ۱۹ در بریتیش کلمبیا دو برابر میشود. مدل سازی نشان میدهد که طی دو هفته گذشته موارد بیماری در مناطق بهداشتی ساحلی ونکوور و بهداشت فریزر به شدت گسترش یافته است. آخرین داده ها نشان می دهد که میزان تکثیر بیماری در این مناطق به بالاتر از یک رسیده است. یعنی هر بیمار موجب بیماری بیش از یک مورد دیگر می شود.

مقامات بهداشتی معتقدند شاید در چالش برانگیزترین برهه این بیماری همه گیر قرار گرفته باشیم. در دو شبانه روز گذشته بریتیش کلمبیا شاهد شناسایی ۱۱۳۰ مورد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و درگذشت چهار نفر ناشی از بیماری بود. سرعت تجمع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها نیز به شدت افزایش می یابد.آمار مربوط به این بیماری در این استان اکنون به این شرح است:

  • مجموع بیماران مبتلا در استان تا به امروز: ۱۹۲۳۹ نفر

  • مجموع درگذشتگان در استان تا به امروز: ۲۸۴ نفر

  • تعداد موارد بستری در بیمارستان: ۱۵۵ نفر

  • تعداد موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه: ۴۴ نفر

دکتر هنری گفت که افزایش اخیر موارد باعث شد به عملیات تلاش برای ردیابی تماس ، و در نتیجه محدودیت های شدیدتری در طی آخر هفته، فشار ایجاد شود. " توانایی رصد بیماری ... به حداکثر کشیده شده است ، و ما افت کرده ایم " او تاکید کرد که اکثر موارد از طریق تعاملات خانگی و اجتماعی منتقل می شود.

برای اولین بار ، هنری نمونه هایی از مواردی را منتشر کرد که از طریق اجتماعات گسترش یافته است.

در یک سناریو ، پنجاه میهمان عروسی پس از مثبت شدن آزمایش یک نفر در قرنطینه قرار می گیرند. سپس آزمایش پانزده نفر مثبت میشود و سر آخر بیماری به یک خانه مراقبت طولانی مدت منتقل میشود. در نتیجه یک نفر فوت کرده و سه نفر در بیمارستان بستری شده اند.

در سناریوی دیگر ، یک مورد مثبت در یک کلاس بدنسازی گروهی منجر به ۶۷ مورد در دو باشگاه پرورش اندام دیگر میشود ، که نهایتا منجر به قرار گرفتن چهار مورد در معرض مدرسه و ابتلای چهار نفر در زندان میشود. سرآخر در این خوشه بیماری سه نفر در بیمارستان بستری شدند.

مدارس منبع اصلی انتقال نیستند

هنری گفت این مدل سازی نشان می دهد مدارس منبع اصلی انتقال نیستند. از هر ۱۰ مدرسه ۹ مدرسه پاکیزه از هر گونه قرار گرفتن در معرض بیماری بوده اند. از مجموع ۱۹۴۲ مدرسه ۲۶۱ مورد مواجهه با مدارس بریتیش کلمبیا ثبت شده است و تنها یک مورد شیوع در مدرسه ای در منطقه بهداشت داخلی وجود داشته است.

از چند روز قبل بهداشت استان برای مناطق بهداشتی ساحلی ونکوور و فریزر محدودیت های جدید برای گردهمایی های اجتماعی ، مسافرت و تمرینات گروهی در داخل سالن اعمال داشته که تا ظهر دوشنبه ۲۳ نوامبر ادامه خواهد یافت.

همچنین دکتر هنری اکیداً توصیه کرده است که سفر به مناطق فریزر هلث و ونکوور کوستال هلث فقط در صورت ضرورت انجام و از سایر سفرها پرهیز شود.