تورم ۲/۴ درصدی در کانادا

تورم کانادا به

افزایش پیدا کرد

متوسط نرخ تورم کانادا در ۱۲ ماه منتهی به ژانویه با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۲.۴ درصد رسید که این نرخ تورم ۰.۱ درصد بیشتر از انتظار بازار و بالاترین تورم ثبت شده در این کشور از می سال قبل تاکنون بوده است.

در بین بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بنزین با ۱۱.۲ درصد بوده است. تورم سبزیجات نیز پنج درصد و مواد غذایی ۳.۲ درصد اندازه گرفته شده است. از سوی دیگر کمترین تورم مربوط به لوازم منزل با منفی ۰.۶ درصد و فرهنگ و آموزش با منفی ۰.۳ درصد بوده است.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم ماه ژانویه ۰.۳ درصد بوده که ۰.۳ درصد بیشتر از تورم ثبت شده ماه قبل این کشور است.

جاش نای، کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در موسسه «آر بی سی اکونومیکس» گفت: فکر می‌کنم آمار جدید تورم باعث شود مسئولان بانک مرکزی کمی نگران شوند، چراکه نرخ تورم اندک اندک از سطح دو درصدی فاصله گرفته اما رشد در سطح ضعیفی باقی مانده است.

در سطح ضعیفی باقی مانده است.

بانک‌ مرکزی کانادا بر خلاف همتای آمریکایی خود تاکنون توانسته است نرخ تورم را در محدوده دو درصدی باقی نگه دارد و این مساله به ثبات نرخ بهره نیز کمک کرده است. این بانک پیش‌تر اعلام کرده بود با توجه به ثبات نسبی شاخص‌های کلان اقتصادی در مقطع فعلی برنامه‌ای برای کاهش بیشتر نرخ بهره ندارد. با این حال باید منتظر ماند و دید که با افزایش اخیر تورم، این بانک چه تصمیمی در خصوص نرخ بهره خواهد گرفت.

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن ها در نظر نمی‌گیرد تا پایان ماه ژانویه بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح دو درصد باقی مانده است.

با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca