توپ کرونا در زمین سیاستمداران


🔹روحانی، رییس جمهور ایران در پیامی خطاب به مردم آمریکا:

هر سیاست کوته بینانه و خصمانه‌ای که موجب تضعیف نظام پزشکی و محدودیت منابع مالی در مدیریت بحران در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با ویروس کرونا دارد.ملت آمریکا نگذارند بیش از این اوراق تاریخ آمریکا سیاه شود .دشمنی و فشار و تحریم هیچگاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت

رئیس جمهوری ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به «مردم آمریکا» گفته است قربانیان تحریم و ویروس کرونا نه جناح‌های سیاسی در ایران، بلکه مردم عادی کوچه و خیابان هستند.

حسن روحانی در این نامه‌ که روز جمعه اول فروردین و به مناسبت عید نوروز منتشر شده است، خطاب به مردم آمریکا گفت که از دولت خود و کنگره ایالات متحده بخواهند تحریم‌ها علیه ایران لغو شود.

وی در بخشی از این نامه می‌نویسد: «من به نام عدالت و انسانیت، وجدان‌های پاک و فطرت‌های الهی شما را مخاطب قرار داده و از شما می‌خواهم دولت و نمایندگان خود در کنگره آمریکا را آگاه کنید که دشمنی و فشار و تحریم هیچ‌گاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت.»
🔹مایک پمپئو ، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا:

کمک‌های بشردوستانه به تهران کاملا آزاد بوده و تحریم نیست. ما همچنین به ایرانی‌ها پیشنهاد تامین کمک کرده‌ایم. من با دکتر تدراس در سازمان بهداشت جهانی در این رابطه گفت‌وگو کرده‌ام. ما هر کاری که بتوانیم برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تراکنش‌های مالی مرتبط با آن انجام شود.آنها با مشکل بغرنجی روبرو هستند و ما می‌خواهیم کمک های دارویی و بشردوستانه به دست مردم ایران برسد. داروهایی که به مقصد ایران می‌رود شامل تحریم نیست. این شامل کمک های بشردوستانه هم می‌شود.