جزییات کمک های مالی دولت کانادا

سراسر- نخست وزیر جاستین ترودو از یک بسته بزرگ کمک به مبلغ ۸۲ میلیارد دلار برای کمک به کانادایی ها و مشاغل در مقابله با تبعات اقتصادی بیماری کووید ۱۹ پرده برداشت. این بسته از جمله در برگیرنده حمایت از درآمد، یارانه پرداخت دستمزد و معوق کردن مالیات خواهد بود.از این مبلغ 27 میلیارد دلار به پشتیبانی مستقیم و 55 میلیارد دلار به حمایت از نقدینگی تجارت از طریق معوقات مالیاتی اختصاص می یابد.

ترودو گفت که تصمیمات "آینده نگرانه" اتخاذ شده طی 5 سال گذشته ، کانادا را در یک موقعیت اقتصادی پایداری قرار داده است که میتواند از عهده بحران برآید و اقتصاد کشور در ورطه رکود نیفتد.

وی گفت: "ما در پی حصول اطمینان از آن هستیم كه اقتصاد ما خیلی سریع روی ریل رشد قرار بگیرد."

مجلس در اوایل هفته آینده فراخوانده خواهد شد تا اقدامات مالی به صورت قانونی تصویب شود.

این حمایت ها در پی آن است که به کانادایی ها برای پرداخت اجاره و خرید مواد غذایی مواد غذایی و همینطور کمک به مشاغل برای پرداخت صورتحسابها و حقوق پرسنل کمک کند و نهایتا ثبات اقتصادی به ارمغان آورده شود. ترودو گفت ، این اقدامات می تواند ظرف چند هفته آتی عملیاتی شود.

برنامه کمکهای اضطراری شامل موارد زیر است:

افزایش موقتی در پرداخت کمک هزینه کودکان کانادا ، به میزان حدوداً دو میلیارد دلار.

حمایت اضطراری تا 900 دلار در هر دو هفته و تا 15 هفته ، برای حمایت از تامین درآمد کارگران ، از جمله خود اشتغالان ، که مجبورند در خانه بمانند و از مزایای مرخصی بیماری یا بیمه اشتغال را برخوردار نیستند. این اقدام می تواند تا 10 میلیارد دلار را شامل شود.

حمایت اضطراری جدید به مبلغ 5 میلیارد دلار برای کارگرانی که واجد شرایط بیمه کار نیستند و با بیکاری روبرو شده اند.

وام بدون بهره 6 ماهه برای پرداخت وام های دانشجویی.

دو برابر کردن برنامه مراقبت از بی خانمانان.

تمدید مهلت تشکیل پرونده مالیاتی تا اول ژوئن.

تعویق پرداخت های مالیاتی که سررسید آنها از امروز تا قبل از سپتامبر است به 31 آگوست.

305 میلیون دلار برای یک صندوق حمایت از یک انجمن بومی جدید برای رفع نیازهای فوری در جوامع بومی های نخستین ، اینیوت و متیس.

اقدامات دیگری شامل اعتبار GST برای کانادایی های کم درآمد و پشتیبانی ویژه از بی خانمان ها و پناهگاه ها برای کمک به افرادی که از خشونت های جنسیتی گریخته اند.

تروودو اظهار داشت که یک تمایل "واقعی" در بین احزاب سیاسی مخالف برای کمک به کانادایی ها وجود دارد ، و او اطمینان دارد که این اقدامات می تواند به سرعت در پارلمان به تصویب برسد.دکتر ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی کانادا گفت: اکنون 598 مورد ابتلا و هشت فوتی در کانادا در اثر این بیماری ثبت شده است. وی گفت که این امر نشان دهنده "افزایش شدید" در تعداد موارد و نشان دهنده شیوع اجتماعی است.

وی گفت: کانادایی ها نباید در این زمان دیگران را به خانه های خود دعوت کنند و در صورت امکان در خانه کار کنند.

پس از سخنرانی نخست وزیر ، بیل مورنو وزیر دارایی جزئیات اقدامات دولت را تشریح کرد. وی با بیان تأثیر این بیماری همه گیر و "عمیق" گفت که دولت "هر کاری که لازم باشد" را برای کمک به کانادایی ها جهت عبور از این بحران انجام خواهد داد.

وی گفت بسته امروز "مرحله اول" اقدامات برنامه ریزی شده است.وی گفت: "معمولاً کار من این است که اطمینان دهیم که روند مالی خود را حفظ میکنیم ، اما در حال حاضر به عنوان وزیر دارایی ، تنها کار من این است که اطمینان حاصل کنم کانادایی ها میتوانند غذا، دارو و سرپناه خود را تامین کنند

"ما در این موقعیت مالی خوبی وارد این چالش شده ایم. ترازمالی کانادا مایه غبطه جهانیان است و این بدان معنی است که ما از قدرت مالی برای پاسخگویی برخورداربوده و اکنون آماده استفاده از آن هستیم."