جنگ لفظی انگلستان و چین بر سر هنگ کنگ


🔹 سراسر - چین روز چهارشنبه سوم ژوئن به بریتانیا هشدار داد. سخنگوی وزارت امور خارجه چین این هشدار را در واکنش به اظهارات مقام‌های بریتانیایی مطرح کرد و گفت، بریتانیا باید قبول کند که هنگ کنگ برای همیشه به چین بازگردانده شده است.

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا از مصوبه امنیتی تازه جمهوری خلق چین در قبال منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ ابراز نگرانی کرده‌اند و می‌گویند، چنین اقدامی در مسیر کاستن از خودمختاری‌های هنگ‌کنگ از چین است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در یادداشتی برای روزنامه هنگ‌کنگی «ساوث‌‌چاینا مورنینگ‌پست»، نوشته بود که بریتانیا هرگز از هنگ کنگ دست نکشیده است.نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده بود که اگر چین قوانین امنیتی جدیدی بر هنگ کنگ اعمال کند، بریتانیا هم با تغییر قوانین مهاجرتی خود، راه میلیون‌ها هنگ‌کنگی را برای دریافت تابعیت هموار خواهد کرد.


سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد، ما به بریتانیا توصیه می کنیم دست از تفکرات استعماری و دوران جنگ سرد بردارد و این واقعیت را که سرزمین هنگ کنگ برای همیشه به چین بازگشته را به بپذیرد و به آن احترام بگذارد.

هنگ‌کنگ با وجود آن‌که تحت حاکمیت جمهوری خلق قرار دارد، اما از نظر قضائی، اقتصادی، قانون‌گذاری‌ها در سطح محلی و برخی دیگر موارد از استقلالی مشخص برخوردار است.

اعلامیه مشترک چین و بریتانیا بین جائو تسیانگ و مارگارت تاچر، نخست‌وزیران وقت، امضا شد و جزئیات استقلال و نحوه اداره هنگ‌کنگ پس از انتقال حاکمیت به چین را در بر می‌گیرد.


با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca