جوانان و کودکان در برابر کرونا مصون نیستند


مشروح گزارش خبر :

https://endtoendca.wixsite.com/sarasar/post/گزارشی-از-آمادگی-بیمارستانی-در-بریتیش-کلمبیا-در-مقابله-با-کرونا


@endtoend0sarasar

مراقب کودکان باشیم. جوانان و کودکان در برابر کرونا مصون نیستند.

سراسر -

ژولی، دختر ۱۶ ساله پاریسی به عنوان جوان‌ترین قربانی کرونا در فرانسه امروز درگذشت. خواهر او مانون، به یک روزنامه پاریسی گفت که مرگ او نشان می‌دهد که هیچکس از خطر کووید ۱۹ در امان نیست.


او گفت که هفته گذشته خواهرش کمی سرفه داشته و بعد از اینکه سرفه‌هایش بدتر میشود پیش دکتر میرود و دکتر تشخیص میدهد که او به اختلالات ریوی دچار شده است. او افزود که خواهر هیچ بیماری زمینه‌ای نداشته است

در بریتیش کلمبیا هم یک کودک زیر ده سال در با علایم حاد در بیمارستان بستری است.

چندی پیش سازمان جهانی بهداشت با اعلام اینکه جوانان در برابر کروناویروس مصون نیستند، هشدار داده بود : افراد جوان باید از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب پذیر خودداری کنند.هشدار « تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پی گزارش‌هایی مطرح شد، مبنی بر اینکه جوانان در بسیاری از کشورها نسبت به هشدارهای بهداشتی شکایت دارند زیرا احتمال ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بین افراد مسن بیشتر است.


تدروس آدهانوم قبریسوس افزود: اگرچه میانسالان بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری متحمل می‌شوند، اما جوانان در برابر آن مصون نیستند.


وی گفت: برای جوانان پیامی دارم. شما در برابر کروناویروس مصون نیستید، این ویروس ممکن است شما را برای چند هفته روانه بیمارستان کند یا حتی به فوت شما منجر شود.