رابطه کرونا و رنگ پوست و قومیت


🔹سراسر - نتیجه دو تحقیق جداگانه نشان می دهد که ویروس جدید کرونا در محله های فقیرنشین بریتانیا دو برابر بیشتر از محله های ثروتمندان قربانی گرفته است. همچنین آمار مرگ و میر بیماری در میان اقلیت های قومی نیز در مقایسه با اکثریت جامعه بیشتر است.اداره ملی آمار بریتانیا با بررسی پرونده بیش از ۲۰ هزار نفر از جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا دریافته است که میزان مرگ و میر در مناطق فقیرنشین این کشور ۵۵.۱ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است. این در حالی است که این رقم در مناطقی که افراد فقیر کمتر در آنها سکونت دارند تنها ۲۵.۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

در بررسی های اداره ملی آمار بریتانیا وضعیت آن دسته از مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» که بین روزهای اول مارس (۱۱ اسفند) و ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) در انگلستان و ولز جان باختند مدنظر قرار گرفته است.

سوی دیگر نتیجه پژوهش موسسه مطالعات مالی، مستقر در لندن نشان می دهد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان سیاهپوستان و اقلیت های قومی بریتانیا بیشتر از سفیدپوستان است. به گفته محققان این موسسه یکی از دلایل این امر فعالیت سیاهپوستان و اعضای اقلیت های قومی در مشاغلی است که آنها را بیشتر در معرض ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا قرار می دهد.

به گزارش یورونیوز بنا به بررسی های انجام شده آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در میان افرادی که اصالت آنها به منطقه دریای کارائیب بر می گردد سه برابر بیشتر از سفیدپوستان بریتانیایی بوده است.

مرگ و میر بیشتر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان سیاهپوستان و اقلیت های قومی شامل کارکنان بخش بهداشت و درمان بریتانیا نیز می شود. تیم کوک، استاد دانشگاه بریستول در این مورد می گوید: «بررسی های ما نشان می دهد که ۶۳ درصد از کارکنان بخش بهداشت و درمان که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند یا سیاهپوست یا از اقلیت های قومی بودند.»

به گفته پژوهشگران میزان بالای مشکلات پزشکی مزمن در میان اعضای اقلیت های قومی یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش مرگ و میر بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در میان آنها است. به عنوان مثال دو سوم افراد بالای ۶۰ سال که در بریتانیا اصالت بنگلادشی دارند از یک بیماری طولانی مدت و مزمن رنج می برند. امری که می تواند احتمال مرگ آنها را به طور قابل توجهی در صورت ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» افزایش دهد.


با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca