راهبردهای مقابله با کرونا در کانادا🔻اعلام راهبردهای مقابله با کرونا در کانادا

🔹دولت فدرال به عنوان بخشی از اقدامات برای محدود کردن گسترش کووید ۱۹ پروازهای ورودی را محدود می کند. روز جمعه نخست وزیر ،جاستین ترودو، طی یک کنفرانس از اقدامات جدیدی خبر داد که دولت در مقابله با ویروس کرونا اندیشیده است.

ترودو گفت: پا به پای کنترل سفرها ، دولت در پی پیشگیری از بروز بیماری است.

وی گفت: "ما به دنبال کاهش تعداد فرودگاه ها برای پروازهای بین المللی هستیم تا بتوانیم از امکانات مناسب در همه ورودی ها یی که مسافران خارجی را پذیرش میکنند اطمینان حاصل کنیم. ما برای حفظ امنیت کانادایی ها و کانادا همه تلاش خود را به کار خواهیم بست."

بدیهی است ما به وضعیت کشورهای مبدا پرواز و سایر اقدامات بازدارنده از ورود ویروس به کشور توجه می کنیم و در پی آن تصمیمات مقتضی مناسب با برترین دانش و بهترین توصیه های مقامات بهداشتی خود اتخاذ میکنیم

جمعی از وزیران فدرال و مقامات بهداشت نیز امروز کنفرانس خبری برگزار کردند.

آنها مجموعه ای از اقدامات جدید دیگر برای محدود کردن گسترش کووید ۱۹ را اعلام کردند:

پروازهای بین المللی فقط مجاز به فرود در تعداد کمتری از فرودگاه ها خواهند بود. نام فرودگاهها هنوز اعلام نشده اند.

تا ماه جولای کشتی ها و کروزها با بیش از ۵۰۰ نفر مسافر و خدمه اجازه، پهلو گرفتن در بنادر کانادا را نخواهند داشت.

از کلیه مسافرانی که از سایر کشورها به کانادا می رسند ، خواسته می شود زمان ۱۴ روز را برای قرنطینه به عنوان احتیاطی در نظر بگیرند. تا این زمان مسافران ورودی از چین ، ایران و ایتالیا شامل این مقررات بودند.

اقدامات غربالگری پیشرفته در فرودگاه ها و سایر مبادی ورودی اعم از دریایی ، زمینی و ریلی انجام خواهد شد

وزیر حمل و نقل مارک گارنو گفت: "ما در حال حاضر در حال مطالعه برای تعیین فرودگاه هایی هستیم که اجازه فرود پروازهای از خارج از کشور را خواهند داشت.وزیر بهداشت ، پتی حاجو گفت: ما كوشش بسیار خوب و محكمی برای مهار شیوع این بیماری در كانادا داشته ایم . با فرض اینکه در هفته های آینده مسافرت ها افزایش یابد ، و با در نظر گرفتن اینكه ما در شرایط بحرانی برای پایین نگاه داشتن آمار مبتلایان هستیم، باید برای آنچه حفظ بهداشت عمومی بر دوش ما نهاده است مصمم باشیم .

ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی کانادا هشدار داد كه ممکن است مسافران در معرض محدودیت های سفر یا قرنطینه ی كشور مقصد قرار گیرند و اگر بیمار شوند ، خود را در یك سیستم مراقبت های بهداشتی پایین تر از سیستم كانادا بیابند.

تام همچنین از کانادایی ها خواست تا اقدامات بیشتری را برای محدود کردن شیوع ویروس انجام دهند.

"این به معنای پرهیز از مکان های شلوغ و اجتماعات غیر ضروری است، تدبیر زمان خرید یا سوار شدن به وسایل حمل و نقل عمومی در ساعات خارج از اوج است وخوش آمدگویی به یکدیگر با موج یا آرنج به جای دست دادن ، بوسه یا بغل کردن است. در صورت امکان ، فاصله خود با دیگران را به طول دو باز - تقریباً دو متر- افزایش دهید. "

بیل بلر ، وزیر ایمنی عمومی گفت: اقدامات غربالگری پیشرفته در همه نقاط ورود به کانادا به جلوگیری از بیماری کمک می کند.رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ شامگاه چهارشنبه -همان روز كه سازمان بهداشت جهانی شیوع جهانی را همه گیری اعلام كرد- مسافران ورودی را از بیشتر نقاط اروپا ممنوع می كند.

ترامپ روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که هیچ بحثی درباره بسته شدن مرز با کانادا هنگام مکالمه تلفنی با ترودو مطرح نشده است.