روزانه ۶۵۰ بیمار کرونا در بریتیش کلمبیا

🔹 سراسر - مقامات بهداشتی بریتیش کلمبیا از شناسایی ۱۹۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سه روز گذشته خبر دادند. دوره سه روزه که در آن کرونا ۹ نفر دیگر را به کام مرگ کشید. آمار منتشره نشان دهنده ادامه روند صعودی منحنی بیماری و تراکم بیماران در بیمارستان ها است.

اعدادی گزارش شده، حاکی از آنست که اکثر قریب به اتفاق شیوع همچنان در "لوور مین لند" متمرکز است. منطقه بهداشت فریزر با ۱۳۶۱ بیمار جدید در روزهای پایان هفته ۶۹ درصد از موارد جدید را در بر گرفت. بهداشت ساحلی ونکوور در همین بازه زمانی ۴۵۵ بیمار جدید یا ۲۳ درصد از موارد جدید را به خود اختصاص داد.


آمار مربوط به این بیماری در این استان اکنون به این شرح است:


  • مجموع بیماران مبتلا در استان تا به امروز: ۲۲۹۴۴ نفر

  • مجموع درگذشتگان در استان تا به امروز: ۲۹۹ نفر

  • تعداد افراد در قرنطینه: ۱۰۹۲۸ نفر

  • تعداد موارد بستری در بیمارستان: ۱۸۱ نفر

  • تعداد موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه: ۵۷ نفر
دکتر بانی هنری در مورد بالا رفتن میزان شیوع بیماری ابراز نگرانی کرد و از مردم بریتیش کلمبیا خواست تا به جلوگیری از انتقال ویروس تمرکز کنند و افزود که گذر از موج های جدید این بیماری همه گیر مستلزم آن است که همه ما به فکر حمایت از یکدیگر و چگونگی حصول به آن باشیم. وی گفت: "استفاده از ماسک اکنون بیش از هر زمان دیگر اقدام مهمی است که باید انجام دهیم."


او در عین حال با تشویق مردم استان گفت که مردم در بریتیش کلمبیا همچنان مقاومت و انعطاف پذیری بی دریغی نشان می دهند."

بریتیش کلمبیا اکنون در میانه دستورالعمل شدیدتر دو هفته ای است و مشخص نیست پس از پایان این دوره چه اتفاقی خواهد افتاد


دبستان کمبریج در ساری ، جارویس در دلتا و مدرسه الهدایه در نیو وست مینستر همگی مجبور شده اند درهای خود را برای رعایت پروتکلهای احتیاطی بر روی دانش آموزان ببندند.