روزی تلخ در بریتانیا

  • بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در بیمارستان بستری شد.

  • ملکه الیزابت در نطقی در باره بیماری کرونا گفت که به یاد اوضاع جنگ جهانی دوم افتاده است

  • وضعیت وخیم انگلیس با ۴۷ هزار مبتلا به بیماری و نزدیک به ۵ هزار کشته🔹 سراسر-بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که از ۱۰ روز پیش به ویروس کرونا مبتلا شده است، امروز یکشنبه ۵ آوریل با علائم مشخص بیماری از جمله تب، در بیمارستان بستری شد.

با این حال دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که آقای جانسون برای انجام آزمایش‌های پزشکی به‌عنوان «اقدامی احتیاطی» در بیمارستان بستری شده است.

ده روز پیش اعلام شده بود که بوریس جانسون تنها علائم خفیف ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را دارد. وی نیز در ویدئویی که منتشر کرده بود، گفت: « اکنون در قرنطینه‌ای خودخواسته قرار دارم اما از طریق ویدئو کنفرانس به فعالیت‌های دولتی خود ادامه می‌دهم... همه با هم به جنگ با ویروس کرونا ادامه خواهیم داد.»
🔹 الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، در یک سخنرانی کم‌سابقه برای مردم این کشور وضعیت جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا را با چالش‌هایی که پیشتر بریتانیا با آن روبرو شده بود متفاوت خواند.

ملکه گفت که این موضوع موجب "اختلال در زندگی" بریتانیایی‌ها شده و بعضی را عزادار و بسیاری را با مشکلات مالی روبرو کرده است.

او افزود که این سخنرانی او را به یاد نطق سال ۱۹۴۰ (هم‌زمان با جنگ جهانی دوم) همراه با خواهرش در کاخ ویندزور می‌اندازد که در آن با کودکانی که از خانه‌هایشان تخلیه و برای امنیت به نقاط دیگری فرستاده شده بودند، صحبت کرده بود.

🔹 بریتانیا اکنون با بیش از ۴۷ هزار مبتلا به بیماری و نزدیک به ۵ هزار کشته وضعیت وخیمی دارد. تنها در شبانه روز گذشته نزدیک به ۵ هزار بیمار جدید شناسایی شده و ۶۲۱ نفر درگذشته اند.