روند شیوع کرونا در کانادا


  • در ۱۴ روز گذشته انتاریو و کبک بیش از ۹۰ درصد موارد «کووید ۱۹» را به خود اختصاص داده اند.

  • لغو محدودیت ها بدون تقویت سایر اقدامات بهداشت عمومی احتمالاً بازگشت بیماری را در پی خواهد داشت.

  • از تعداد كل درگذشتگان ، ۹۴ درصد ۶۰ سال و بالاتر بودند.


🔹 سراسر - در حالی که آمارهای جدید فدرال نشان می دهد ظهور موارد جدید «کووید ۱۹» در برخی از مناطق کانادا در حال کند شدن است ، همه گیری همچنان ادامه دارد و برخی از مناطق و گروه های سنی به خصوص مورد اصابت قرار می گیرند.

صبح امروز در اتاوا ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا ، دکتر ترزا تام و همکارش دکتر هاوارد نجو از طریق مدلسازی روند شیوع بیماری را طی چند هفته آینده پیش بینی کردند

ارقام جدید در این فرض گویای آن است که تا ۱۵ ژوئن در سراسر کانادا رقم مبتلایان شناسایی شده بین ۹۷۹۹۰ تا ۱۰۷۴۵۴ مورد و تعداد مرگ و میر حدفاصل ۷۷۰۰ تا ۹۴۰۰ خواهد بود.این گزارش همچنین نشان می دهد که وضعیت استان های مختلف در مقابل شیوع این بیماری چگونه است.

در ۱۴ روز گذشته انتاریو و کبک بیش از ۹۰ درصد موارد «کووید ۱۹» را به خود اختصاص داده اند.

در جزیره پرنس ادوارد ، مناطق شمال غربی و یوکان هیچ انتقال اجتماعی صورت نگرفته است و تاکنون هیچ موردی در نوناووت گزارش نشده است.

به گزارش سی بی سی اعداد و ارقام نشان می دهد «کووید ۱۹» هنوز به طور نامتناسب به ساکنان اماکن مراقبت بلند مدت و خانه های سالمندان آسیب میرساند. آنها ۱۸ درصد از موارد ابتلا و ۸۲ درصد از مرگ و میر را در سطح کشور به خود اختصاص داده اند.

از تعداد كل درگذشتگان ، ۹۴ درصد ۶۰ سال و بالاتر بودند. همین ترکیب سنی ۷۱ درصد از ۸،۷۴۲ پذیرش در بیمارستان و ۶۱ درصد از ۱۷۲۱ مورد بستری در بخش مراقبت های ویژه را داشته اند.

به اعتقاد متخصصان شواهد نشان می دهد که اقدامات درمانی در کنترل شیوع بیماری موثر بوده است. آنها همچنین هشدار میدهند كه لغو محدودیت ها - مانند تعطیلی مشاغل و مدراس و الزامات عمومی برای ماندن در خانه - بدون تقویت سایر اقدامات بهداشت عمومی احتمالاً بازگشت مجدد این بیماری را در پی خواهد داشت.

تا صبح امروز پنجشنبه ، کانادا دارای ۹۳۰۸۵ مورد شناسایی شده مبتلا به بیماری کرونا است. براساس آمار در یک ماه گذشته از تاریخ پنجم ماه می تا چهارم ژوئن، بیماری بیش از ۳۱ هزار مورد تائید شده است.