سخنان مهم ترودو برای گشایش اقتصادی در وضعیت مردم و مشاغلجاستین ترودو ، نخست وزیر، در مصاحبه با رادیو خبر ۶۸۰ تورتنو گفت که یک بسته حمایتی برای کمک به مشاغل و میلیون ها کانادایی ، در مواجهه با بحران کووید ۱۹ در راه است ، کمااینکه تمدید مهلت تکمیل پرونده های مالیاتی منتفی نیست.

ترودو اظهار داشت: که دولت از طریق پشتیبانی بیمه کار و حمایت مستقیم از کسانی که بیمه کار ندارند ، با سرعت شهروندان را از نظر مالی پشتیبانی خواهد کرد.

وی گفت: "ما قصد داریم حمایت مالی از میلیون ها كانادایی را جاری کنیم، می خواهیم اطمینان حاصل كنیم كه می توانیم از این بحران را به روش صحیح عبور كنیم."

ترودو سپس در کنفرانس خبری صبح امروز گفت: پارلمان می تواند موقتاً برای تصویب قوانین لازم برای حمایت های مالی ، مانند تغییر در بیمه کار تشکیل شود. وی همچنین گفت که دولت در حال بررسی این موضوع است که آیا اقدامات اضطراری مورد نیاز خواهد بود یا خیر.

ترودو به کانادایی ها یادآوری کرد که همه مردم کانادا در مهار گسترش کووید ۱۹ مسئولیت و نقش دارند ، از جمله توجه به مسائلی چون پرهیز از تجمع بیش از 50 نفر و و در صورت امکان، کار از خانه.

وی گفت که نمی تواند پیش بینی کند این وضعیت چه مدت ادامه یابد و خاطرنشان کرد: می تواند هفته ها یا ماه ها طول بکشد.

نخست وزیر گفت اقدامات دیگری برای حمایت مالی ارائه می شود ، از جمله:

کمک به مشاغل برای پرداخت حقوق افرادی که نمیتوانند در سر کار خود حاضر شوند.باز شدن خط اعتباری ده میلیارد دلاری برای مشاغل

کمک در پراخت اقساط (مورگیج)

بسط کمک هزینه کودکان

و GST برای کانادایی های کم درآمد

اوایل سه‌شنبه ، داگ فورد ، نخست وزیر انتاریو ، در این استان وضعیت اضطراری اعلام کرد ، اقدامی که به تعطیلی بیشتر امکانات تفریحی ، کتابخانه ها ، کافه ها و رستوران ها منجر خواهد شد.

ترودو در پاسخ به این سؤال كه آیا دولت فدرال می تواند وضعیت اضطراری ملی اعلام كند ، گفت كه تاكنون ضرورت استفاده از ابزار به وجود نیامده است.