سونامی نفرت


🔹 سراسر- آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه با صدور بیانیه‌ای نسبت به بروز «نفرت و نژادپرستی» در جهان در پی شیوع ویروس کرونا هشدار داد.

آقای گوترش گفت حملات مرتبط با کرونا و برآمده از تعصب نژادی و مذهبی در حالی در اینترنت و در خیابان‌ها رخ می‌دهد که جهان برای مواجهه با کرونا به "همبستگی" نیاز دارد.

آقای گوترش گفت جهان برای مواجهه با کرونا به همبستگی نیاز دارد "با این حال این همه‌گیری به یک سونامی نفرت، نژادپرستی، سرزنش دیگران و دامن زدن به ترس منجر شده است."او گفت: "احساسات ضدخارجی‌ها در اینترنت و در خیابان تشدید شده. تئوری‌های توطئه یهودی‌ستیزانه پخش شده و حملاتی در ارتباط با کووید۱۹ علیه مسلمانان رخ داده است. مهاجران و پناهندگان را به عنوان منبع ویروس بدنام کرده‌اند و دسترسی‌شان به خدمات درمانی محدود شده است."

دبیرکل سازمان ملل همچنین از بی‌اهمیت قلمداد کردن جان سالمندان انتقاد کرد و گفت این توهین‌آمیز است که بگوییم آنها که همزمان بیشتر در معرض آسیب هستند کسانی هستند که راحت‌تر می‌شود از جانشان صرف‌نظر کرد.

او خواهان همبستگی رهبران جهان و اقداماتی چون بالا بردن سواد دیجیتال شهروندان شد و از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواست به وظایف حقوق بشری خود عمل کنند.

در ماه‌های گذشته و از زمان شیوع ویروس کرونا، گزارش‌های متعددی از بیگانه ستیزی، چینی ستیزی، یهودی ستیزی و مسلمان ستیزی در کشورهای مختلف جهان منتشر شده است.

آقای گوترش هشتم مه و در بیانیه خود بدون اشاره به کشور خاصی خواستار واکنش قاطع جهان برای پایان دادن به این روند شد.


با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca