شناسایی ۱۱ مورد جدید مبتلا به کرونا در بریتیش کلمبیادکتر بانی هنری ،عصر روز جمعه اعلام کرد ، با شناسایی ۱۱ مورد جدید از مبتلایان کویید ۱۹ ، تعداد مبتلایان این استان به ۶۴ نفر رسانده است.

این تعداد شامل شیوع کرونا در بیمارستان لاینز گیت در شمال ونکوور است جایی که در آن سه نفر از کارمندان بخش عروق و کرونر بیمارستان تست شده و جواب آزمایش مثبت بود.

هنری افزود: "پرسنل مبتلای بیمارستان، در زمره افرادی نیستند که با بیماران در تماس باشند و اقدامات لازم در بیمارستان مذکور انجام شده است تا اطمینان کامل از وضعیت عدم انتقال ویروس حاصل شود."

تحقیقات برای تعیین چگونگی انتقال ویروس به بیمارستان "لاینزگیت" در حال انجام است. کارکنان مبتلای بیمارستان در حال بهبودی و در قرنطینه خانگی هستند.

از امروز جهت احتیاط در بیمارستان مذکور ملاقات از بیماران فقط به اعضای خانواده محدود میشود. اما وقت ملاقات بیماران به بیمارستان محدود نشده است.هنری همچنین گفت که توصیه قبلی برای لغو تجمعات بیش از ۲۵۰ نفر به دستور اجباری ارتقا یافته است. اما وی خاطرنشان كرد كه به نظر نمی رسد ویروس به آسانی در فضای آزاد منتقل شود ، بنابراین مردم نیازی به بست نشستن در داخل خانه ندارند.

هنری گفت: "به بیرون بروید و با خانواده خود بازی کنید. به تپه های اسکی بروید، به ویستلر بروید."

وی همچنین توصیه خود را برای جلوگیری از مسافرتهای غیر ضروری در خارج از كانادا روشن كرد و اظهار داشت كه سفر برای كسانی كه به حمل و نقل کالا مشغول هستند و مردم ساکن در نوار مرزی، ضروری تلقی می شود.

وی گفت افرادی مانند خدمه هواپیمایی و کامیون داران باید روزانه خود را از نظر علائم بررسی کنند.

پنج مورد از موارد جدید اعلام شده در روز جمعه مربوط به سفر به ایران ، مصر ، فیلیپین و مکزیک است و یکی از این موارد مربوط به شیوع در مرکز مراقبت " لین ولی" در شمال ونکوور است. همه ۱۱ مورد جدید در منطقه بهداشت کوثتال هلث ونکوور میباشند.

در حال حاضر ، از بین مجموع بیماران دو نفر تحت مراقبت های ویژه در بیمارستان قرار دارند، شش بیمار بهبود یافته اند و یک نفر فوت کرده است.