اعلام اضطراری ملی در آمریکا


🔹رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با گسترش ویروس کرونای جدید در سراسر کشور شرایط اضطراری ملی اعلام کرد، امری که امکان استفاده از منابع فدرال برای مبارزه با کرونا را فراهم می‌آورد.

دونالد ترامپ بعدازظهر جمعه به همراه مایک پنس معاون اول و رئیس مرکز مقابله با کرونا و دیگر اعضای این کمیته نشست خبری فوق العاده‌ای برگزار کرد.

وی افزود:‌ در آمریکا شرایط اضطراری اعلام می‌کنم و از همه ایالت‌ها می‌خواهم با فوریت مراکز مراقبت و پیشگیری ایجاد کنند. از تمامی بیمارستان‌ها هم می‌خواهم همه شرایط اضطراری را فعال کنند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: شرایط اضطراری به وزیر بهداشت اختیارات ویژه می‌دهد تا بتواند قوانین را به طوری اجرا کند که بهترین شرایط برای مقابله و مداوا فراهم شود.

بنابر اعلام گزارش ها، تا کنون یکهزار و 992 نفر در آمریکا به کووید-19 مبتلا شده‌اند و 42 نفر جان باخته‌اند.

آقای ترامپ بعدازظهر جمعه ۲۳ اسفند در سخنانی با دفاع از تصمیم اخیر خود مبنی بر ممنوعیت سفر از کشورهای اروپایی به جز بریتانیا به ایالات متحده، آن را در راستای حفاظت از مردم آمریکا عنوان کرد و گفت که سازمان جهانی بهداشت نیز بر آن صحه گذاشته است.

وی سپس با اعلام وضعیت اضطراری در کشور گفت که این مسئله دست دولت را برای تخصیص ۵۰ میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا باز می‌کند.