قیمت نفت به زیر ۲۳ دلار رسید


سراسر -

در پی مناسبات جدید اقتصادی بعد از بحران کرونا و ادامه کاهش تقاضا، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی، به کمترین حد در ۱۸ سال گذشته رسید.

هر بشکه نفت خام برنت برای لحظاتی به زیر ۲۳ دلار رسید که کمترین نرخ از سال ۲۰۰۲ میلادی است. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینترمدیت" هم به کمتر از ۲۰ دلار رسید که البته در طول معاملات قیمت‌ها بهبود یافت.

کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش یا توقف تولید در دنیا، بهای طلای سیاه را به کمتر از نصف کاهش داده است. تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکا هم بشدت از این کاهش قیمت آسیب دیده‌اند.صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده در مجموع حدود هشتاد کشور از این سازمان درخواست کمک مالی کرده‌اند که بی‌سابقه است.

کشورهای تولید کننده نفت در افریقا که بسیار متکی به نفت هستند وضعیت بدتری دارند. برخی از آنان نه تنها درآمد نفت را که برای مبارزه با کرونا احتیاج دارند از دست داده‌اند بلکه سهم آنها در بازار هم از دست رفته است و ممکن است نتوانند به سرعت جایگاه قبلی خود را به دست بیاورند.

علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف نفت در چین، بزرگترین وارد‌کننده دنیا با روزانه حدود ۱۴میلیون بشکه واردات نفت، رقابت روسیه و عربستان هم از دلایل کاهش قیمت نفت بوده است.

تقریبا یک ماه پیش اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و روسیه تصمیم داشتند روزانه یک و نیم میلیون بشکه‌ از تولید خود بکاهند که با اختلاف عربستان و روسیه توافقی حاصل نشد و متعاقب آن بازارهای مالی جهان سقوط کرد که تا امروز ادامه داشته است.

تولید روزانه نفت عربستان در ماه‌های گذشته به طور متوسط ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه بود ولی تا ۱۲ میلیون بشکه در روز ظرفیت تولید دارد.

جنگ نفتی عربستان و روسیه باعث شد ارزش سهام شرکت ملی نفت عربستان، آرامکو به کمتر از قیمت عرضه اولیه آن در ماه دسامبر برسد.


با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca