مسابقات یورو ۲۰۲۰ یکسال به تعویق افتاد

🔹 سراسر - اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا روز سه شنبه از تعویق یک ساله رقابت‌های فوتبال جام ملتهای اروپا به دلیل همه گیر شدن بیماری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان خبر داد.

بر اساس این تصمیم مسابقات یورو ۲۰۲۰ که قرار بود طی ماه‌های ژوئن و ژوئیه سال جاری همزمان در دوازده کشور مختلف برگزار شود به تابستان سال آینده میلادی موکول خواهد شد.به گزارش یورونیوز، این تصمیم که از جانب یوفا به عنوان پیشنهاد مطرح شده صبح روز سه شنبه در جریان نشست ویژه سران یوفا با مسئولان باشگاه‌ها و لیگ‌های حرفه‌ای قاره سبز اتخاذ شده و قرار است در نشست بعد از ظهر امروز به صورت رسمی در کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا تصویب شود.

به تعویق افتادن مهم ترین تورنمنت فوتبال اروپا در سطح ملی که در شصت سال برگزاری این مسابقات بی سابقه و تاریخی قلمداد می شود پس از تعطیلی موقت مسابقات در پنج لیگ معتبر اروپایی، حکایت از شدت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در قاره سبز دارد که به گفته سازمان جهانی بهداشت به کانون جدید انتشار بیماری کووید۱۹ تبدیل شده است.

در حالی که تصمیم برای تعویق مسابقات یورو در نشست عصر روز سه شنبه کمیته اجرایی یوفا رسمی خواهد شد با اینحال فدراسیون فوتبال نروژ، یکی از برگزار کنندگان یوروو ۲۰۲۰ با پیشدستی در اعلام آن تصریح کرده است که این مسابقات از یازدهم ژوئن ۲۰۲۱ به مدت یک ماه برگزار خواهد شد.

تعویق این تورنمنت به برگزار کنندگان لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و لیگ های داخلی کشورهای اروپایی امکان خواهد داد که با استفاده از جدول زمانی خالی شده پس از به تعویق افتادن یورو ۲۰۲۰ بتوانند مسابقات تعلیق شده فصل را به پایان برسانند