هشتاد و سه مبتلای جدید در بریتیش کلمبیاسراسر- دکتر بانی هنری ، مدیر بهداشت استان ، می گوید ابتلای ۸۳ دیگر به کووید ۱۹ محرز و سه نفر دیگر بر اثر این بیماری در گذشته اند. به این ترتیب آمار کل مبتلایان شناسایی شده به ۱۸۶ تن و در گذشتگان به ۷ نفر رسیده است.

او گفت که همه بارها دستور تعطیلی دارند. سایر مشاغل فعال ، از جمله فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها ، باید اقدامات لازم را برای اطمینان از فاصله بین مراجعه کنندگان - حدود یک تا دو متر - انجام دهند و رستوران ها و کافه هایی که نمی توانند این شرط را برآورده کنند ، باید فقط به فروش غذا به بیرون بپردازند.

هنری گفت: "جاهای بسیاری در جامعه ما وجود دارد که قادر به رعایت این معیارها نیستند و باید بسته شوند."

او به گردشگران گفت که اکنون 'زمان مناسبی نیست' و دوست دارد که مرزهای ایالات متحده را برای بازدید کنندگان غیر ضروری بسته شود.

دو مورد از مرگ و میر جدید در در این استان در خانه سالمندان "لین ولی" هستند و سومین نفر مردی حدودا ۸۰ ساله است که در بیمارستان در منطقه بهداشت فریزر درگذشته است.

وزیر بهداشت ، ادرین دیکس ، گفت: همه اهالی بریتیش کلمبیا برای محافظت از آسیب پذیرترین اعضای جامعه باید وظیفه خود را انجام دهند. این بدان معناست که مواردی مانند شستن دست ، رعایت فاصله مناسب و ماندن در خانه (در صورت بیماری) رعایت شود

در حال حاضر بیشتر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در خانه بهبود می یابند ، اما هفت نفر در بیمارستان در بخش مراقبت های ویژه هستند.

در بریتیش کلمبیا نرم افزاری جدید برای ارزیابی بیماری به صورت آنلاین راه اندازی شده است و تا کنون بیش از ۵۰۰۰۰۰ نفر از آن برای بررسی علائم بیماری خود استفاده کرده اند.