هشدار دکتر ترزا تام در باره افزایش موارد کووید ۱۹ در کانادا


🔹 سراسر - دکتر ترزا تام در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد گفت: هفته گذشته میانگین ​​روزانه تعداد افرادی که در آزمایش کووید ۱۹ نتیجه مثبت داشتند ۵۴۵ نفر بود است و او نگران افزایش مداوم موارد کووید ۱۹ در سراسر کشور است.

این میزان نسبت به هفته قبلتر ۲۵ درصد افزایش داشته است. میانگین روزانه در دو هفته پیش ۴۳۵ نفر و درهفته پیشتر۳۹۰ نفر بوده است.وی گفت: " همه ما باید اقدامات بهداشت عمومی را حفظ کنیم تا کووید ۱۹ را در مسیر کم تاثیری که نیاز داریم نگه داریم."

تام در بیانیه ای که به جای بروزرسانی حضوری به رسانه ها صادر شده است ، گفت: "هنگامی که وارد پاییز می شویم ، کانادایی ها باید بیشتر مراقب راهنمایی های بهداشت عمومی باشند. علاوه بر هوای سردتر ، فصل پاییز، تعطیلات و اجتماعات خانوادگی سنتی را برای بسیاری از کانادایی ها به ارمغان می آورد. همه ما مشتاق جمع شدن با خانواده و دوستان خود برای تعطیلات هستیم ، اما ممکن است اجتماعات داخلی برای هر کانادایی یا هر خانواده مناسب نباشد. "

در هفته گذشته ، ۳۹۵۵ نفر در سراسر کانادا آزمایش مثبت داشتند و ۲۸ نفر بر اثر کووید ۱۹ فوت کردند. در مجموع تا صبح امروز ۱۳۲۱۳۶ مورد مبتلا به کرونا و ۶۹۱۴ مورد فوتی در کانادا گزارش شده است.