هشدار مجدد تدروس به سران جهان

مدیر سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین نشست خبری خود گفت: «پیام ما به همه کشورها بسیار روشن است: آزمایش بگیرید، آزمایش بگیرید، آزمایش بگیرید».دکتر تدروس آدانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز ۱۶ مارس ماه گفت که آن سازمان شاهد پی‌گیری تمهیدات اجتماعی در کشورهای مختلف بوده، از جمله تعطیلی مدارس، لغو مراسم، برنامه‌های عمومی و گردهمایی‌ها ولی با این‌ همه «ما هنوز شاهد افزایش فوری موارد آزمایش، جداسازی و ردیابی موارد تماس، نبودیم؛ این‌ها رشته اصلی یک واکنش مناسب به شیوع ویروس کرونا است».

دکتر تدروس تاکید کرده که «فاصله‌گیری اجتماعی» به کاهش موارد ابتلا کمک می‌کند و به سیستم درمانی اجازه می‌دهد تا بهتر با بیماری و ویروس کرونای جدید روبه‌رو شود.

دکتر تدروس یادآوری کرد:

«همان‌طور که همواره تاکید دارم، همه کشورهای باید رویکردی فراگیر را پی‌ گیرند. اما مهم‌ترین روش برای حفاظت از جان انسان‌ها و جلوگیری از بیماری، شکستن زنجیره انتقال است. و برای این کار باید تست بگیرید و مبتلایان را جدا کنید.»

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت افزوده است:

«پیامی سرراست برای همه کشورها داریم: تست، تست، تست. از هر مورد مشکوکی تست بگیرید. اگر جواب تست مثبت است، مبتلایان را جدا کنید و ببینید تا دو روز پیش از بروز علائم بیماری با چه کسانی در تماس بودند و سپس از آن افراد هم تست بگیرید».