پهباد برای شناسایی بیماران کووید- ۱۹
🔹 سراسر - شرکت کانادایی «دِرَگِن‌فلای» اعلام کرد که با مشارکت وزارت دفاع استرالیا و دانشگاه استرالیای جنوبی، یک پهپاد برای شناسایی افراد دارای علایم بیماری کووید- ۱۹ تولید می‌کند.

به گزارش روز یکشنبه نشریه بیزنس اینسایدر، این پهپاد مجهز به دوربین و حسگرهایی با قابلیت کنترل وضع سلامت است که با تعبیه سیستم های رایانه ای در آن، اطلاعاتی در مورد تعداد ضربان قلب، دمای بدن و شرایط تنفسی در افرادی که علائم کرونا همچون سرفه و عطسه را نشان می دهد، جمع آوری می کند.

شرکت کانادایی اعلام کرده از این پهپاد که از راه دور کنترل می شود، برای استفاده در مکان هایی با جمعیت بالای افراد همچون کشتی های کروز و اجلاس ها بهره گرفته می شود.

برای تولید این پهپاد به بودجه اولیه یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار نیاز است و از این فناوری در مکان هایی با حضور افراد آسیب پذیر چون آسایشگاه ها استفاده می شود. همچنین می توان در نهایت این پهپادها را برای تقویت امنیت در اطراف مرزها یا زیرساخت های حیاتی مورد استفاده قرار داد.

«جاوان چال» رییس بخش فناوری و علوم دفاعی دانشگاه استرالیای جنوبی گفت: تصور می کردیم که از این فناوری برای مأموریت های امدادرسانی آتی به مناطق دورافتاده استفاده کنیم اما در کمال تعجب، می بینیم که در زمان حاضر به آن نیاز داریم.