پورتال کمک اقتصادی دولت، از ۶ آوریل

🔹 سراسر -

برنامه های متعددی برای حمایت از خانواده ها و مشاغلی که در بحران سررسید پرداختها دست و پا میزنند مطرح شده ، اما هنوز زمان بندی مشخصی برای گردش مالی مزایای اضطراری یا برنامه های پشتیبانی اعلام نشده است.

جاستین ترودو، نخست وزیر، در گفتگوی روزانه خود امروز چهارشنبه گفت که افراد واجد شرایط می توانند از طریق پورتال آنلاین از روز دوشنبه ۶ آوریل درخواست خود را ثبت کنند.

ترودو با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند در این جدال سخت پیروز شود ، ادامه داد: "اینها بزرگترین اقدامات اقتصادی در طول زندگی ما برای غلبه بر تهدیدی است که سلامتی ما در مخاطره افکنده است." "ما - هریک از ما - باید با تمام توان وارد صحنه شویم. باید مسئولیت جمعی خود را نسبت به یکدیگر انجام دهیم."روز چهارشنبه همچنین بیل مورنو وزیر دارایی جزئیات بیشتری درباره برنامه یارانه دستمزد ارائه داد. این برنامه با اختصاص ۷۱ میلیارد دلار در پی کمک به مشاغل بزرگ و کوچکی است که متعاقب شیوع بیماری کووید ۱۹ درآمد قابل توجهی را از دست داده اند.

مورنو از مشاغل خواست تا به استخدام مجدد کارمندانی در پی شیوع این بیماری برکنار شده اند افدام نمایند. او افزود: یارانه دستمزد برای شش هفته در دسترس خواهد بود.