پومپئو رهبران ایران را به طنین اندازی فراخوان هیتلر متهم کرد

🔹 سراسر - مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲۱ می، با بازنشرنوشته محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران نوشت: «باور نکردنی‌ است که ظریف و رهبر ایران فراخوان هیتلر به نسل‌کشی را طنین انداخته‌اند».

وزیر خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه «هر تصوری مبنی بر اینکه این رژیم جزئی از جامعه ملل است باید با این تباهی برطرف شده باشد» در ادامه توئیتش نوشت که آمریکا برای مقابله با «این قدیمی‌ترین و پست‌ترین شکل نفرت»، در کنار آلمان و اسرائیل می‌ایستد.مایک پومپئو در انتها هشتگ «دوباره هرگز» را درج کرد که در روزهای اخیر علیه اظهارات رهبر جمهوری اسلامی استفاده میشود.

پیش از این کاخ سفید در واکنش به انتشار این پوستر اعلام کرد که همواره در کنار اسرائیل ایستاده و حق دفاع را برای این کشور به رسمیت می‌شناسد.

شورای امنیت کاخ سفید با انتشار توییتی ضمن انتقاد شدید نسبت به انتشار این پوستر و «پیام تهدید آمیزی» که به اعتقاد واشنگتن در آن نهفته است آنچه «اظهارات یهودستیزانه» از سوی رهبر ایران خوانده را نیز به شدت محکوم کرده است.

در پی انتشار این پوستر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز بلافاصله واکنش نشان داد و پیام منتقل شده را تهدید آمیز برای صلح و امنیت قلمداد کرد.

جوزپ بورل با انتشار توییتی اقدام رهبر جمهوری اسلامی ایران را نوعی دعوت به جنگ با اسرائیل تلقی و آنرا به شدیدترین حد ممکن محکوم کرد.پس از انتشار واکنش‌های جهانی رهبر ایران با انتشار پیامی توییتری نسبت به آنچه وی از آن به عنوان «راه حل نهایی» یاد کرده بود،‌ توضیحاتی ارائه کرد.

در پیام منتشر شده تاکید شده است که منظور از نابودی اسرائیل از بین رفتن یهودیان نیست بلکه برچیده شدن دولت و نظام حاکم بر این سرزمین است.

رهبر جمهوری اسلامی در این پیام تصریح می‌کند: «محو اسرائیل» یعنی مردم مسلمان، مسیحی و یهودی #فلسطین، خودشان دولتشان را انتخاب بکنند و بیگانه‌ها و اوباشی مثل نتانیاهو را بیرون کنند.