کانادا در میانه مرحله اولیه شیوع

🔹 سراسر - نخست وزیر ، جاستین ترودو ، دور نمای جدیدی در مورد واقعیت های دراز مدت در شیوه زندگی در وضعیت همه گیری بیماری کووید ۱۹ ترسیم کرد.

او گفت که کانادا در حال حاضر در میانه مرحله اولیه شیوع انتشار ویروس است. با این حال ، اگر كانادایی ها در حد توان از خانه خارج نشوند ، با حفظ فاصله اجتماعی هوشیار باشند و به شستن دستان خود اهتمام بورزند ، " ما به عنوان یك كشور این اولین و بدترین مرحله را پشت سر می گذاریم."وی هشدار داد كه کانادا در هنگامه موج اول بیماری است و در صورت رعایت موازین بهداشتی ممکن است تا پایان تابستان آن را پشت سر گذارد. اما تاکید کرد که کانادا نمی تواند به حالت عادی قبل از همه گیری بازگردد. چرا که وضعیت عادی فقط هنگامی مصداق خواهد داشت که واکسن درمان بیماری کرونا کشف شود.

ترودو گفت انتظار دارد كه به محض از بین بردن برخی قوانین ، به برخی از بخشها اجازه داده شود كه به سر كار برگردند ، اما محدودیت هایی در مورد تعامل افراد با یکدیگر ، محدودیت های مسافرتی و نیاز مستمر برای نظارت وجود خواهد داشت.

ترودو اظهار امیدواری کرد تا زمانی که کانادا موج اول را پشت سر بگذارد ، پروتکل ها و فناوری های بهتری برای ردیابی ویروس و همچنین افرادی که به این ویروس آلوده هستند ، برقرار شود.

نخست وزیر در باره زمان لازم برای ساخت واکسن گفت که تحقیقات در کانادا و در سراسر جهان در حال انجام است ، " ممکن است تا شش ماه طول بکشد ، به احتمال زیاد یک سال، یک سال و نیم و حتی طولانی تر. "


روز پنجشنبه ، بهداشت و درمان کانادا پیش بینی های ملی را منتشر کرد که نشان می داد ، طبق تدابیر فعلی بهداشت عمومی ، ممکن است در ماه های آینده تا ۴۴۰۰۰ کانادایی جان خود را از دست بدهند.دکتر ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی ، روز جمعه در جریان روزآمد کردن اقدامات دولت فدرال گفت: " هر روز که میگذرد به معلومات جدیدی دست میابیم."


🔹 سراسر - نخست وزیر ، جاستین ترودو ، دور نمای جدیدی در مورد واقعیت های دراز مدت در شیوه زندگی در وضعیت همه گیری بیماری کووید 19 ترسیم کرد. او گفت که کانادا در حال حاضر در میانه مرحله اولیه شیوع انتشار ویروس است. با این حال ، اگر كانادایی ها در حد توان از خانه خارج نشوند ، با حفظ فاصله اجتماعی هوشیار باشند و به شستن دستان خود اهتمام بورزند ، " ما به عنوان یك كشور این اولین و بدترین مرحله را پشت سر می گذاریم." وی هشدار داد كه کانادا در هنگامه موج اول بیماری است و در صورت رعایت موازین بهداشتی ممکن است تا پایان تابستان آن را پشت سر گذارد. اما تاکید کرد که کانادا نمی تواند به حالت عادی قبل از همه گیری بازگردد. چرا که وضعیت عادی فقط هنگامی مصداق خواهد داشت که واکسن درمان بیماری کرونا کشف شود.

ترودو گفت انتظار دارد كه به محض از بین بردن برخی قوانین ، به برخی از بخشها اجازه داده شود كه به سر كار برگردند ، اما محدودیت هایی در مورد تعامل افراد با یکدیگر ، محدودیت های مسافرتی و نیاز مستمر برای نظارت وجود خواهد داشت. ترودو اظهار امیدواری کرد تا زمانی که کانادا موج اول را پشت سر بگذارد ، پروتکل ها و فناوری های بهتری برای ردیابی ویروس و همچنین افرادی که به این ویروس آلوده هستند ، برقرار شود. نخست وزیر در باره زمان لازم برای ساخت واکسن گفت که تحقیقات در کانادا و در سراسر جهان در حال انجام است ، " ممکن است تا شش ماه طول بکشد ، به احتمال زیاد یک سال، یک سال و نیم و حتی طولانی تر. "

روز پنجشنبه ، بهداشت و درمان کانادا پیش بینی های ملی را منتشر کرد که نشان می داد ، طبق تدابیر فعلی بهداشت عمومی ، ممکن است در ماه های آینده تا 44000 کانادایی جان خود را از دست بدهند.

دکتر ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی ، روز جمعه در جریان روزآمد کردن اقدامات دولت فدرال گفت: " هر روز که میگذرد به معلومات جدیدی دست میابیم."