کرونا در افعانستان


🔹 سراسر - وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۵۰ مورد جدید، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۲۲۶ نفر رسیده است. تاکنون موارد مثبت ویروس کرونا در ۳۲ ولایت افغانستان شناسایی شده است.

وحید مایار، سخنگوی این وزارتخانه امروز به رسانه‌‌ها گفت که در یک شبانه روز گذشته ۱۶۳ نمونه مشکوک در لابراتوارهای افغانستان مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۵۰ مورد مثبت و بقیه منفی تشخیص شده‌اند.براساس اطلاعات وزارت صحت در یک شبانه روز گذشته هیچ واقعه فوتی به ثبت نرسیده است. تاکنون در مجموع ۴۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در افغانستان جان باخته‎‌اند.

ناظران کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در گزارشی که روز گذشته نشر شد، از کاستی‌های زیاد در شفاخانه/بیمارستان افغان-ژاپن گزارش داده‌اند.

وزارت بهداشت افغانستان بیمارستان تخصصی افغان-ژاپن در کابل را برای بیماران مبتلا به کرونا که در وضعیت وخیم قرار می‌گیرند، در نظر گرفته است.

در این گزارش آمده که شرایط موجود در شفاخانه افغان-‌ژاپن ‌با معیارهای بهداشتی جهانی "سازگار نیست". در بازدید ناظران کمیسیون حقوق بشر افغانستان در تاریخ ۳۰ حمل/فروردین از شفاخانه افغان-ژاپن به کمبود کادر بهداشتی، کمبود تجهیزات از جمله پوشش محافظتی، غیبت کارمندان اشاره شده است.این در حالی است که افغانستان از سازمان ناتو درخواست تجهیزات پزشکی کرده است.

سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در وبسایتش خبر داده که امروز فهرستی از درخواست وزارت بهداشت افغانستان برای مواد تجهیزات پزشکی برای مبارزه با کرونا را از طریق سفارت این کشور در بروکسل دریافت کرده است.

در این فهرست از جمله ۲۰۰ هزار لباس مخصوص، ۲۰۰ هزار ماسک طبی، ۵۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی و مواد و اقلام پزشکی دیگر درخواست شده است.

در همین حال، ماموریت قاطع سازمان ناتو در افغانستان در روزهای اخیر در توئیتر خبر از تحویل مواد بهداشتی به به پلیس و ارتش افغانستان نشر کرده است.


با رعایت فاصله اجتماعی صد در صد توسط تک تک اعضای جامعه خواهیم توانست دیاگرام صعود بیماری را به خطی صاف تبدیل کنیم. بیایید در دو هفته آینده برای رسیدن به این هدف مشترک متحد شویم 
دکتر آدریان دیکس، و دکتر بانی هنری
"The evidence is clear: with every person in British Columbia 100 percent committed to physical distancing, we can flatten the curve. Over the next two weeks we must be united in this one goal."
B.C. provincial health officer Dr. Bonnie Henry and Minister of Health Adrian Dix

Subscribe to Our Newsletter

© 2023 by TheHours. Proudly created with Wix.com

با صفحات تلگرام و فیس بوک سراسر همه جا مطلع باشید

  • Instagram
  • telegram
  • Facebook سراسر

ENDtoENDMarketing.ca