کرونا در ایران، چهارشنبه ۲۲ جولای ۲۰۲۰

🔹 سراسر- سخنگوی وزارت بهداشت،گفت: تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان و موارد فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۳۴ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسید.وی آمار بهبود یافته ها را ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر و بیماران مستقر در بخش مرالبت های ویژه را ۳۶۰۹ نفر اعلام کرد.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: تاکنون دو میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: همانند روزهای گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی بیان کرد: در استان مازندران با روند افزایشی بیماری روبرو هستیم، آمار بستری روزانه به سه برابر در روز افزایش یافته که ۱۰ شهرستان به شهرستان‌های قرمز این استان افزوده شده و در حال حاضر در مازندران ۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز هستند.