کرونا در ایران ، ۲۸ مارس

کرونا در ایران ، ۲۸ مارس


سراسر - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

وی بیان کرد: بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند ، ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند و۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت وخیم این بیماری قرار دارند.جهانپور اظهار کرد: اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید۱۹ و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور است.

وی گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با تصویب رئیس جمهوری تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

کیانوش جهانپور روز شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: در حال حاضر نیاز به تخت اضافه و ارائه خدمات از طریق کادر پزشکی و پرستاری خارجی نداریم. اما به تجهیزات مراقبت ویژه برای توسعه تختهای بیمارستانی واز جمله ونتیلاتور و ملحقات آن را نیاز داریم وزیر خارجه هم اعلام کرده است که به اقلام حفاظتی و آی سی یو نیاز داریم و هر نهادی مایل باشد چنین محموله ی ارسال کند استقبال می کنیم.

وی گفت: به جز تجهیزات آی سی یو هیچ نیاز دیگری برای خدمات رسانی به بیماران و از جمله مبتلایان به ویروس کرونا نداریم و استانداردهای لازم در کشور مهیاست.وی ادامه داد: با توجه به اینکه پزشکان بدون مرز می خواستند یک بیمارستان کوچک دایر کنند و با توجه به اینکه برای ایرانیان به چنین بیمارستانی با این ابعاد نیاز نداشتیم به سمت احداث این بیمارستان در مناطق مرزی برای اتباع خارجی هدایت شدند و می تواند فعالیتشان را برای اتباع خارحی که دسترسی محدودتری دارند توسعه دهند. البته هنوز بیمارستان آنها دایر نشده است و ظاهرا افرادی هم به تیم آنها اضافه شده است و شاید منتظر این هستند که پیشنهادی برای محل استقرار به آنها بدهیم.