کرونا در ایران ۴ آوریل

  • طول ترافیک صبحگاهی پایتخت در نخستین روز کاری بعد از تعطیلات نوروز به ۴۳ کیلومتر رسید.
🔹 سراسر - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۵ هزار و۷۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۳۴۵۲ نفر جان باخته اند و۱۹ هزار و ۷۳۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر ۱۵ فروردین تا امروز ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند، و ۱۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: ۴۱۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

جهانپور اظهار کرد: بیش از ۳۴ هزار تیم در سراسر کشور در حال ارائه خدمت هستند و اگر امروز در مرحله مدیریت بیماری هستیم، بخشی از این اقدام را مدیون تلاش همکاران در حوزه بهداشت و ییشگیری هستیم.


تصویری از صبح شنبه تهران


از سوی دیگر دکترعلیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران از افزایش آمار ۳۰درصدی مراجعان بیمارستانها در ۴۸ ساعت گذشته در شهر تهران خبر داد. وی گفت: متاسفانه امروز در شرایطی شاهد افزایش غیرمتعارف ترافیک و ترددها و حضور افراد در سطح شهر بودیم که ۴۴۸ بیمار کرونا مثبت جدید در بخش های عادی و ۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخش های ویژه بستری شدند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیزاعلام کرد: انجام غربالگری کرونا (تست ابتلا به کرونا) با هدف شناسایی مبتلایان و ناقلان این بیماری در تهران الزامی شد.