کرونا در ایران ۴ ژوئن ، ۱۵ خرداد🔹 سراسر - رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۹۴ مورد بستری و سه هزار و ۸۰ مورد از افراد معادل ۸۶ درصد از موارد جدید در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.وی ادامه داد: در نتیجه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر رسید.

جهانپور درباره فوتی‌های کرونا نیز گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۰۷۱ نفر رسید.

وی همچنین اعلام کرد تاکنون ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۵۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

در ادامه هشدارهای اخیر نسبت به اوج‌گیری دوباره آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایران، رئیس علوم پزشکی گیلان نیز روز پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد، از شروع موج دوم شیوع کرونا در این استان خبر داد.


او با اشاره به افزایش شمار بیماران کووید ۱۹ در روزهای اخیر گفت افزایش تعداد بستری‌ها نشان‌دهنده فرارسیدن پیک دوم این بیماری در گیلان است.


حسن روحانی نیز روز قبل هشدار داد در صورتی که هشدارها جدی گرفته نشود وشیوع ویروس کرونا «دوباره اوج» بگیرد، مسئولان ناگزیر خواهند بود که محدودیت‌ها در این زمینه را بازگردانند.