کرونا در ایران ۸ می، اردیبهشت‌


  • کاهش مرگ و میر و افزایش مبتلایان

  • ارسال چهل هزار کیت به آلمان و ترکیه

  • سکته مغزی مبتلایان به کرونا در ایران🔹 سراسر- سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز -۱۹ اردیبهشت‌ماه- و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۰۴۶۹۱ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۵ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۵۴۱ نفر رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۳۸۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۷۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۵۵۸ هزار و ۸۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: بیماریابی کرونا در کشور روز به روز در حال فعال‌تر شدن است. اگر امروز ۱۵۵۶ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده، دو سوم آن مربوط به موارد سرپایی و افراد در تماس نزدیک با بیماران بود. موارد شناسایی شده جدید بیشتر از گذشته بوده و حتی افراد بدون علامت نیز امکان شناسایی و تست پیدا کردند.

جهانپور گفت: فقط ۴۴۰ مورد از موارد شناسایی شده جدید شامل بستری در بیمارستان بودند. روند فوت ناشی از این بیماری به نسبت کاهشی است. روند ابتلای جدید هم به جز استان خوزستان، به نسبت کاهشی است. با این حال همچنان توصیه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی پابرجاست.

در خبر دیگری فرزاد اشرافی، متخصص بیمارهای مغز و اعصاب، گفته است که ۲۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان شهدای تجریش بستری بوده‌اند، سکته مغزی کرده‌اند.


او در مصاحبه‌ای که از شبکه خبر تلویزیون حکومت ایران پخش شد گفت که چهل تا پنجاه درصد از این افراد، زیر ۵۰ سال داشته است.

محمد جواد ظریف نیز از ارسال چهل هزار کیت به پیشرفته تشخیص کر.نا به آلمان و ترکیه و دیگران خبر داده است