کرونا در بریتیش کلمبیا در دوم ژوئن


🔹 سراسر - مقامات بهداشت بریتیش کلمبیا هشدار می دهند که کووید ۱۹ هنوز در جامعه فعال است. بر اساس اعلام دکتر بانی هنری ۲۴ مورد جدید ابتلا به بیماری و یک مرگ جدید در دو روز گذشته ثبت شده است. او میگوید انتقال بیماری در بخش هایی هنوز وجود دارد و این نشان دهنده آن است که ما هنوز در معرض خطر هستیم.

او گفت كه كسانی كه این هفته در تظاهرات شركت كردند باید همه تلاش خود را معطوف كنند تا از شیوع بیماری جلوگیری شود، این یعنی نظارت بر علائم احتمالی بیماری یا حتی قرار دادن خود در قرنطینه برای محافظت از افراد آسیب پذیرتر استان.

دکتر هنری افزود که اکنون دو هفته از زمان ورود به فاز دوم بازگشایی می گذرد و مقامات بهداشتی از نزدیک مراقب هستند تا بررسی کنند که بازگشایی برخی مشاغل و افزایش فعالیت های اجتماعی چه تاثیری بر روند شیوع بیماری داشته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که با بازگشایی مشاغل ، بسیاری از افراد بار دیگر از ترانزیت عمومی استفاده می کنند و بهتر است این افراد با زدن ماسک غیر پزشکی از خود و اطرافیان محافظت کنندتا امروز در سطح استان ۲۵۹۷ بیمار شناسایی و ۱۶۵ نفر در استان بریتیش کلمبیا فوت کرده اند.

از مجموع بیماران شناسایی شده ۲۳۷۳ نفربهبودی یافته اند و این استان دارای ۲۲۴ مورد فعال است که از آنان ۳۲ نفر در بیمارستان بستری هستند و از میان آنان ۵ تن در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.