کرونا در بریتیش کلمبیا در ۲۵ می


🔹 سراسر - مطابق جدیدترین به روز رسانی در سراسر کانادا، ۸۵۷۱۱ بیمار مبتلا کووید ۱۹ شناسایی و ۶۶۳۷ بیمار درگذشته اند.در بریتیش کلمبیا تا روز دوشنبه ۲۵ می، ۳۷ بیمار در بیمارستان حضور دارند که حال ۷ تن از آنان وخیم و در بخش مراقبت های ویژه هستند. امروز اعلام شد که در چهل و هشت ساعت گذشته ۱۲ بیمار جدید شناسایی شده ( ۵ مورد شنبه و ۷ مورد یکشنبه) و در همین مقطع زمانی ۴ نفر نیز فوت کرده اند که همگی مرتبط با شیوع بیماری در خانه های سالمندان است.تا امروز ۲۵۳۰ بیمار شناسایی و ۱۶۱ نفر در استان بریتیش کلمبیا فوت کرده اند. از مجموع بیماران شناسایی شده ۲۱۰۲ نفر، معادل ۸۳ درصد بیماران بهبودی یافته اند.

امروز دوشنبه (تا زمان گزارش) هیچ شیوع جدیدی منتشر نشده است. اما داده های جدید در هفته آینده نشان خواهد داد که روند بازگشایی در بریتیش کلمبیا چگونه پیش رفته است.دکتر بانی هنری ، مدیر بهداشت استان گفت: به رغم شیوع بیماری در برخی تاسیسات مواد غذایی ، هیچ نگرانی مبنی بر انتقال کووید ۱۹ از طریق مواد غذایی وجود ندارد.

هفته گذشته در این استان اعلام شد که ممکن است کمپهای تابستانی فقط برای ساکنان استان از اول ژوئن بازگشایی شود. دکتر بانی هنری گفت در حدود پنجاه هزار درخواست یکباره واصل شده است. او افزود که این حجم از تقاضا در عین حال نشانه خوبی است چرا که نشان میدهد اهالی استان بیشتر تمایل دارند تعطیلات تابستانی را در نزدیکی خانه و با تجربه کردن مکان های زیبای استان خود بگذرانند.