کرونا در بریتیش کلمبیا و کانادا ۲۰ آوریل


🔹 سراسر - دکتر بانی هنری مدیر بهداشت استان بریتیش کلمبیا گفت: اکنون تمام کسانی که علائم کووید ۱۹ را داشته باشد، در تلاش برای جلوگیری از افزایش شیوع و انتقال بیماری، میتوانند مورد آزمایش قرار گیرند.
این در حالی است که دکتر بانی هنری از ابتلای ۵۲ نفر و درگذشت ۵ نفر دیگر در استان طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد. تا امروز بر اساس تستهای انجام شده ۱۶۹۹ نفر به این بیماری مبتلا شده و ۸۶ تن جان باخته اند.

در کل ۱۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان هستند ، که ۴۹ نفر از آنان در در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند. ضمن آنکه تا کنون حداقل ۱۰۳۹ نفر بهبود یافته اند.


موارد جدیدی که روز دوشنبه تأیید شد، شامل هفت کارگر است که از پروژه نفتی دریاچه کیرل در شمال آلبرتا بازگشته اند. هنری دستور جدیدی صادر کرده است که می گوید هرکسی که از 15 مارس از سایت پروژه های نفتی برگشته باشد باید 14 روز پس از بازگشت قرنطینه شود.

هنری استراتژی جدید آزمایش فراگیر در بریتتیش کلمبیا را به عنوان یک تحول مبتنی بر تغییر وضعیت همه گیری در این استان توصیف کرد. وی همچنین تصریح کرد که در حالی که بریتیش کلمبیا در خم کردن منحنی عفونت موفقیتی داشته است ، اما اهالی این استان نباید حداقل تا اواسط ماه مه انتظار هیچ گونه تغییر در محدودیت های زندگی روزمره را داشته باشند.


هنری گفت: "ما از یک بحران بزرگ در بریتیش کلمبیا جلوگیری کردیم ، این مهم به این دلیل است که مردم به توصیه های مقامات بهداشتی جامه عمل پوشیدند."

گستردگی شیوع بیماری در مناطق مختلف استان به این شرح است:


- ۷۰۰ نفر در منطقه بهداشت ونکوور کوستال هلث Vancouver Coastal Health

- ۷۰۵ نفر در منطقه بهداشت فریزر هلث Fraser Health region

- ۱۰۲ نفر در منطقه بهداشت آیلند هلث Island Health region

- ۱۵۳ نفر مورد در منطقه اینتریرهلث Interior Health

- ۳۹ نفر مورد در شمال استان