کرونا در بریتیش کلمبیا ، ۶ آوریل🔹 سراسر- در ۴۸ ساعت گذشته استان بریتیش کلمبیا ۶۳ بیمار مبیتلا به کووید ۱۹ را شناسایی کرد و شاهد مرگ یک مبتلا به بیماری در استان بود.

از مجموع مبتلایان جدید آزمایش ۲۶ نفر بین شنبه تا یکشنبه و آزمایش ۳۷ تن بین روزهای یکشنبه تا دوشنبه ثبت و تایید شده است.در حال حاضر و در مجموع، این استان ۱۲۶۶ بیمار شناسایی شده دارد و ۳۹ نفر را از دست داده است. از مجموع بیماران ۱۴۰ بیمار در بیمارستان میباشند که ۷۲ نفرشان در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

دکتر بانی هنری ضمن اعلام آمار فوق گفت اگر منحنی بیماران بریتیش کلمبیا در مقایسه با استانهایی مانند انتاریو و کبک، مسطح به نظر می رسد ، به لطف خوش شانسی ، وقت شناسی و اقدامات انجام شده در ابتدای کار و قرار گرفتن در مسیر صحیح بوده است.دکتر هنری گفت: "ما از اولین استان هایی بودیم که با شیوع بیماری رو به رو شدیم . ما زمان زیادی را صرف انجام آزمایش های گسترده کردیم. "

دکتر آدریان دیکس وزیر بهداشت نیز با اشاره به فرا رسیدن چند تعطیلی (مراسم ) مذهبی ، تصریح کرد که رعایت فاصله اجتماعی بسیار مهم است..

وی گفت: " همه ما باید به صورت تمام عیار به این موضوع ورود کنیم. " او افزود : "این هفته برای ما کلیدی است ، به ویژه که به آخر هفته طولانی (لانگ ویک اند) منتهی می شود."

هم اکنون گستردگی شیوع بیماری در مناطق مختلف استان به این شرح است:


- ۵۸۶ نفر در منطقه بهداشت ونکوور کوستال هلث Vancouver Coastal Health

- ۴۵۰ نفر در منطقه بهداشت فریزر هلث Fraser Health region

- ۷۹ نفر در منطقه بهداشت آیلند هلث Island Health region

- ۱۲۸ نفر مورد در منطقه اینتریرهلث Interior Health

- ۲۳ نفر مورد در شمال استان