کرونا در جهان اول آوریل🔹 سراسر - آمار موارد تأیید شده ابتلا به کرونا در جهان به بیش از ۹٣٦ هزار نفر رسید. شمار جان‌باختگان هم از ۴۷ هزار نفر گذشته است. در اسپانیا ٨٤٦ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. این بالاترین رقم تلفات در یک روز از زمان شیوع این بیماری در این کشور است.  • بریتانیا با بیش از ۵۸۰ جان‌باخته بدترین روز خود را تجربه کرده و رقم کل باختگان‌ در این کشور به ٢٣٥٢ نفر رسیده. بیش از ۲۹ هزار نفر در بریتانیا به کرونا مبتلا شده‌اند. در همین روز نوجوان سیزده ساله بریتانیایی از بیماری کرونا دربیمارستان درگذشت.

  • آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد گفته که شیوع این ویروس در دنیا بدترین چالش از زمان جنگ جهانی است.سازمان ملل در گزارشی برآورد کرده که ٢٥ میلیون شغل احتمالا بر اثر پیامدهای این بیماری در سطح جهان از بین خواهد رفت.


  • دولت هند گفته که حدود ۲۰ هزار‌ واگن قطارهای مسافربری هند به نقاهتگاه‌هایی برای بیماران‌ مبتلا به کرونا تبدیل می‌شود. پیشتر دولت هند اماکن عمومی دیگری از جمله‌ ورزشگاه‌ها را تبدیل به بیمارستان موقت کرده بود.  • دیدارهای روزانه‌ لب مرز یک زوج سالمند پس از شیوع ویروس کرونا، آنها را تبدیل به سلبریتی‌های محلی کرده است.اینگا راسموسن ۸۵ ساله از دانمارک و توچسن هنسن ۸۹ ساله از آلمان یکدیگر را در نزدیک شهر آفنتوفت ملاقات می‌کنند تا با رعایت فاصله‌ مناسب کنار یکدیگر بنشینند و لبی تر کنند.


  • در حالی‌که شمار بیماران کرونا در افغانستان به ۱۹۶ نفر در ۱۸ ولایت رسیده، وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان اعلام کرده که براساس فتوا اکثریت مطلق عالمان دین در این کشور بی‌تفاوتی و نادیده گرفتن تدابیر پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا حرام است.  • به گفته طرفداران محیط زیست، با شیوع ویروس کرونا و کاهش چشمگیر درآمد صنعت توریسم در تایلند بیش از هزار فیل در این کشور در معرض گرسنگی قرار گرفته‌اند. غیبت تورریست‌ها در این کشور به این معنی است که سیر نگه داشتن این حیوانات برای بسیاری از فیل‌بانان سخت شده است. تعداد فیل‌هایی که آزادانه در طبیعت زندگی نمی‌کنند در این کشور حدود ۴۰۰۰ تخمین زده می‌شود؛ این حیوانات روزانه تا حدود ۲۰۰ کیلوگرم غذا می‌خورند.