کرونا در جهان ۱۱ آوریل


🔹 سراسر -


تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در جهان به بیش از یک میلیون و هفتصد و شصت هزار تن رسید و تعداد جان باختگان نیز از یکصد و هفت هزار نفر نفر گذر کرد.

با مرگ ۲۰۱۸ نفر ظرف ۲۴ ساعت ٬ آمریکا نخستین کشور در جهان است که این تعداد از شهروندانش را ظرف یک روز از دست داده است.اکنون آمریکا با بیش از ۵۲۰ هزار نفر بیشترین تعداد مبتلا به ویروس جدید کرونا را دارد. کشته شدگان در این کشور هم با گذر از بیست هزار تن، بیش از ایتالیا شده و این کشور را در رده نخست جهانی قرار داده است.


نیویورک بیشترین آمار مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده و آمار مبتلایان این شهر به تنهایی از همه کشورهای جهان به جز آمریکا بیشتر است

بیل دی بلازیو، شهردار شهر نیویورک اعلام کرد که مدارس این شهر تا پایان سال تحصیلی امسال تعطیل خواهد بود..

🔹 در برزیل هم افزایش قربانیان کرونا محسوس بود و به رقم یک هزار نفر رسید

🔹 در هند قرنطینه تمدید می‌شود این خبر را سر وزیر دهلی به نقل از نارندرا مودی، نخست وزیر هند بیان کرد. قرار بود که قرنطینه روز سه‌شنبه به پایان برسد.


🔹 در بریتانیا که اکنون مطابق آمار رسمی، جایش را با ایران عوض کرده و به رده هفتم جهانی صعود کرده است، تعداد کشته شدگان به ده هزار نفر نزدیک میشود . تاکنون بیش از ۷۸ هزار نفر در بریتانیا به این بیماری مبتلا شده اند.


🔹در افغانستان کابل قرنطینه شده ؛ مبتلایان به ۵۵۵ نفر و جان باختگان به ۱۸ تن رسید. محمد یعقوب حیدری، والی کابل امروز شهر کابل را برای ۱۵ روز قرنطینه اعلام کرد. قبلا نیز در کابل برای سه هفته بخش عمده ادارت دولتی تعطیل و محدودیت‌های رفت وآمد وضع شده بود. وزارت صحت عامه/ بهداشت افغانستان امروز گفته با شناسایی ۳۴ مورد مثبت ویروس کرونا، شمار بیماران کویید ۱۹ در این کشور به ۵۵۵ نفر رسیده است.

🔹 در ترکیه با شناسایی ۵ هزار و ۱۳۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در روز شنبه، بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، براساس تازه‌ترین گزارش‌ وزارت بهداشت ترکیه، با حساب این افراد مجموع مبتلایان ابتلا به کرونا به ۵۲ هزار و ۱۶۷ نفر رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۸۷ نفر دیگر نیز براثر ابتلا به کرونا جان باختند تا شمار جان‌باختگان به ۸۱۲ نفر برسد.

پیش از این بیشترین شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه ۴ هزار ۱۱۷ نفر اعلام شده بود.

آنکارا برای مهار کرونا دست به سلسله اقدامات پیشگیرانه زده است و در ۳۱ استان این کشور در روزهای شنبه و یکشنبه قانون منع رفت و آمد به اجرا گذاشته شد.

ترکیه همچنین برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، یک بسته ۶ میلیارد لیری برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص داده است.

دولت اردوغان همچنین یکهزار لیره را به عنوان کمک‌های نقدی به ۲ میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد و موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است