کرونا در جهان ۱۷ آوریل🔹 سراسر - در آمریکا رسانه های آمریکایی از رکورد جدید آمار جان باختگان کرونا در آمریکا خبر داده اند که می گوید طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۹۱ نفر در این کشور قربانی کووید۱۹ شده اند.

عصر جمعه آمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده را ۶۹۹ هزار نفر برآورد کرد و تعداد جان باختگان کووید۱۹ در این کشو را هم ۳۷ هزار و ۲۴۱ نفر اعلام کرد.

آمریکا تاکنون حدود سه و نیم میلیون تست کرونا انجام داده که به این لحاظ پیشتاز در جهان است. بسیاری علت آمار بالای مبتلایان در این کشور را هم ناشی از همین تست گیری نسبتا گسترده می دانند اما همزمان آمار بالای قربانیان در آمریکا هم باعث شده انتقادها از کاخ سفید بالا بگیرد چرا که منتقدان می گویند کاخ سفید و دونالد ترامپ در راس آن٬ خیلی دیر تهدید کرونا را جدی گرفتند و نتوانستند به موقع برای مقابله با آن آماده شوند

به دنبال دستورالعمل رئیس جمهوری آمریکا، چند تن از فرمانداران ایالت‌ها تصمیمات خود برای برداشتن محدودیت‌های ناشی از کرونا را اعلام کردند؛ با این حال رئیس جمهوری آمریکا از تصمیمات سه ایالت به شدت انتقاد کرد و از ساکنان آنها خواست ایالت‌هایشان را «آزاد کنند».
دونالد ترامپ شامگاه جمعه ۲۹ فروردین در سه توئیت جداگانه نوشت «مینه‌سوتا، میشیگان، ویرجینیا را آزاد کنید».


فرمانداران این سه ایالت دموکرات هستند و گفته‌اند دست‌کم تا پایان ماه جاری (دو هفته دیگر) محدودیت‌های ناشی از کرونا برداشته نخواهد شد.در ژاپن شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام کرده که مبلغ ۹۳۰ دلار به منظور کمک به مشکلات اقتصادی تمامی شهروندان این کشور که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند، پرداخت می شود.

آقای آبه در کنفرانس خبری تلویزیونی گفت که دولت تلاش می کند هر چه سریعتر این مبلغ را در اختیار شهروندان قرار دهد.

روز گذشته نخست وزیر به منظور مهار شیوع کرونا در تمام کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.

با توجه به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، بر منتقدان سیاست های آقای آبه در مقابله با این ویروس افزوده شده است.

اولین بار سه ماه پیش نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن تایید شد، اما تاکنون درصد کمی از جمعیت این کشور تست کرونا شده اند.

در اسپانیا بر اساس آمار رسمی مرگ بر اثر کرونا نسبت به دیروز کمی بیشتر شده است.

امروز گزارش شده که ۵۸۵ نفر بر اثر کرونا جان باختند که این آمار دیرو ۵۵۱ نفر بود.

موارد تایید شده ابتلا به کرونا هم در اسپانیا در روز جمعه به رقم ۱۸۸ هزار و ۶۸ نفر افزایش یافت.

مقامات اسپانیا امروز اعلام کردند که موارد مرگ در خارج از بیمارستان‌ها را هم در آمار روزانه لحاظ کرده اند.

کمیسیون اقتصادی سازمان ملل در رابطه با امور آفریقا می‌گوید شیوع ویروس کرونا می‌تواند به کشته شدن ۳۰۰ هزار تا ۳.۳ میلیون ساکن این قاره منجر شود.


این گزارش که جمعه در سایت رسمی کمیسیون منتشر شده است، می‌گوید ۵۶ درصد جمعیت شهری در آفریقا (به غیر از آفریقای شمالی) در مناطق زاغه‌نشین پرازدحامی تراکم یافته‌اند که خدمات بهداشتی آن بسیار ضعیف است و تنها ۳۴ درصد خانوارها دسترسی به تجهیزات ساده‌ای برای شستشوی دست دارند.


گزارش مورد اشاره می‌افزاید ۷۱ درصد از نیروی کار در این کشورها در کارهای غیررسمی فعال هستند و بسیاری از آنها نمی‌توانند از خانه کار کنند و درآمد داشته باشند.


.لینک ادامه خبر :


https://www.sarasarnews.com/post/کرونا-در-ایران-۱۶-آوریل-۲۸-فروردین-۱۳۹۹


@endtoend0sarasar