کرونا در جهان ۱۹ مارس

🔻 کرونا در جهان ۱۹ مارس

🔹 سراسر- ایتالیا در آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا از چین پیش افتاد. برابر آخرین اخبار رسمی ، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۳۴۰۵ نفر رسید که این رقم بالاترین آمار مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در بین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۷ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا جان خود را از دست داده‌اند. شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا اکنون به بیش از ۴۱ هزار نفر رسیده است. افزایش چشمگیر تعداد قربانیان در ایتالیا درست در روزی اتفاق می‌افتد که حدود سه ماه پس از آغاز شیوع کرونا در شهر ووهان چین، امروز برای نخستین بار هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این ویروس در این شهر گزارش نشده است.



🔹 در اسپانیا آمارها نشان از آن دارد که بیماری در این کشور با سرعت گسترش میابد. اکنون در این کشور بیش از هجده هزار بیمار و ۸۳۱ نرگ ثبت شده است.

🔹در آمریکا گزارش‌ها حاکی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا روز پنجشنبه به ۱۳ هزار ۷۸۳ نفر رسید. همچنین شمار قربانیان ابتلا به این ویروس نیز ۲۰۷ نفر اعلام شده است.

در همین حال٬ آندره کومو، فرماندار ایالت نیویورک روز پنجشنبه گفته است٬ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ایالت دو برابر شده و به سه هزار ۶۱۵ نفر رسیده است و ۲۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

فرماندار نیویورک اضافه کرده است٬ روزانه هفت هزار و ۵۰۰ مورد تست انجام می‌شود و تا کنون ۲۲ هزار نفر انجام شده است.

دیروز هم ماریو دیاز و بن مک‌آدامز دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفتند که تست کووید۱۹ آنها مثبت بوده است. اینها اولین نمایندگان کنگره هستند که به این بیماری مبتلا می‌شوند. هر دو نماینده گفتند که علائم بیماری در آنها ظاهر شده و خود را قرنطینه کرده‌اند.

🔹در فرانسه پلیس روز چهارشنبه بیش از چهار هزار نفر را به خاطر بیرون آمدن از خانه جریمه کرد. کریستف کاستانار وزیر کشور گفت که این جریمه از ۳۵ یورو بیشتر شده و برای منصرف کردن مردم ممکن است به ۳۷۵ یورو برسد.

🔹در موناکو آزمایش کرونای پرنس آلبرت دوم، حکمران موناکو مثبت شده است. به گزارش رسانه‌های فرانسوی، دربار موناکو گفته که شرایط او نگران‌کننده نیست.



🔹در بریتانیا نرخ بهره بانکی باز هم پایین‌تر آمد. بانک مرکزی بریتانیا که هفته پیش برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا نرخ بهره را از ۰/۷۵ درصد به ۰/۲۵ درصد رسانده بود، امروز (پنجشبه ۱۹ مارس) این رقم را به ۰/۱ درصد کاهش داده است.

در بریتانیا همچنین تمام بازی‌های لیگ‌های فوتبال بریتانیا ، تمامی بازی‌های لیگ‌ها و مسابقات زنان و مردان تا پایان ماه آوریل تعلیق شد.

🔹در هند دولت گفته است که از ۲۲ مارس به مدت یک هفته هیچ پرواز بین‌المللی اجازه فرود در فرودگا‌ه‌های این کشور را نخواهد داشت. با اینکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند پایین است،اما این نگرانی وجود دارد با توجه به جمعیت زیادی این کشور در صورت شیوع این بیماری، وضعیت فاجعه‌بار شود.

🔹در افغانستان گروه طالبان با انتشار اعلامیه‌ای ضمن ابراز همدردی با رهبری و مردم ایران به خاطر شیوع ویروس کرونا در این کشور از مقام‌ها خواست به مهاجران افغان توجه کنند.