کرونا در جهان ۸ آوریل ۲۰ فروردین🔹 سراسر- با اعلام تازه‌ترین آمار رسمی شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از رقم یک و نیم میلیون نفر گذشت و آمار درگذشتگان به نود هزار نفر نزدیک شد. در این میان هستند ۵۷ هزار بیمار جدید و ۶ هزار قربانی که در کمتر از بیست و چهار ساعت گذشته به این شمار پیوسته اند.در شبانه روز گذشته آمریکا و بریتانیا زمان سختی را سپری کردند.

شمار کسانی که در بریتانیا جانشان را با ابتلای قطعی به این ویروس از دست داده‌اند از هفت هزار تن گذشت.

روز چهارشنبه، ۸ آوریل، دولت بریتانیا با اعلام درگذشت ۹۳۸ نفر از بالاترین تعداد قربانیان روزانه کرونا در این کشور خبر داد.

آمریکا نیز با مرگ نزدیک به ۱۸۰۰ نفر در یک روز، بیشترین میزان مرگ را در یک روز ثبت کرد.

تا کنون ۱۳ هزار نفر به خاطر کرونا در آمریکا جان باخته‌اند.

آمریکا با بیش از ۴۲۵ هزار مورد تأیید شده، بیشترین تعداد افراد آلوده به ویروس جدید کرونا را در جهان دارد. مقام ها می‌گویند با رعایت هشدارهای فاصله گذاری از سوی ۹۰ درصد مردم آمریکا٬ امید می رود تعداد کل جان باختگان از پیش‌بینی‌های قبلی که رقمی بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ هزار قربانی را تخمین زده بود کمتر باشد.

همزمان، ووهان در چین ، به ۱۱ هفته محدودیت‌های آمد و شد در این شهر پایان داد.


ایتالیا با بیش از ۱۷ هزار و ششصد قربانی همچنان رتبه نخست در نمودار جان باختگان کرونا را دارد اما انتظار می‌رود با ادامه وخامت این اپیدمی در آمریکا٬ این کشور تا پایان هفته جاری آماری بیشتر از ایتالیا را متحمل شود.

مقام‌های بهداشتی دولت اسپانیا اعلام کردند در شبانه روز گذشته ۶۲۷۸ مورد جدید ابتلا و ۷۵۷ مرگ دیگر ناشی از بیماری کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.

به این ترتیب پس از یک دوره کوتاه کند شدن شیب صعودی شمار قربانیان، اسپانیا برای دومین روز متوالی بار دیگر شاهد افزایش شمار قربانیان بیماری بود.

اسپانیا با ۱۴۸ هزار و ۲۲۰ مبتلا به ویروس کرونا، پس از ایالات متحده آمریکا بیشترین شمار بیمار کووید-۱۹ را دارد. تاکنون در این کشور بیش از ۱۴ هزار نفر بر اثر ابتلای به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه عصر چهارشنبه اعلام کرد که قرنطینه سراسری این کشور که تا چهارشنبه آینده ۱۵ آوریل ادامه دارد، بار دیگر تمدید خواهد شد.

بنا بر اعلام کاخ الیزه قرار است امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دوشنبه آینده در جریان یک گفتگوی تلویزیونی با مردم این کشور، تمدید مدت قرنطینه را اعلام کند و تصمیمات جدید دولتی برای مبارزه با قرنطینه را نیز به اطلاع همگان برساند.

شیوع کرونا در مجموع باعث جان باختن بیش از ۶۰ هزار نفر در اروپا - بیش از ۷۰ درصد از قربانیان ویروس کرونا در سراسر جهان- شده است.

دولت فنلاند که به تازگی ۲ میلیون ماسک از چین خریده است، می‌گوید که این ماسک‌ها در بیمارستان‌ها قابل استفاده نیستند.

به گفته مقامات فنلاند، این ماسکها استانداردهای لازم برای مقابله با ویروس کرونا را در محیط‌های پزشکی و بیمارستانی ندارند.

پیش از این اسپانیا، هلند، ترکیه و استرالیا نیز اعلام کرده بودند که ماسکهای خریداری شده از چین را به دلیل کیفیت پایین آنها برگردانده‌اند.