کرونا در کانادا ۱۰ آوریل

🔹 سراسر

  • کانادا به دنبال راه ردیابی ویروس جهت مهار آن

- مقامات بهداشتی و درمانی فدرال و استانها در حال بررسی هستند تا با بهره گیری محدود از نیروی انسانی و گزینه های فناوری مانند داده های تلفن همراه، بتوانند به ره گیری شیوع ویروس کرونا بپردازند. این ردیابی شامل تفحص در رفتار کسانی که به این بیماری مبتلا شده اند یا باید قرنطینه شوند. کانادا هنوز در "موج اول" خود از ابتلا به عفونت قرار دارد ، و مقامات گفته اند كه بهترین اقدام در حال حاضر این است كه همه در خانه بمانند. اما وقتی موج اول کاملاً فروکش کرد - احتمالاً بعضی اوقات در تابستان - آزمایش گسترده و ردیابی مخاطب باید به کانادا اجازه دهد تا دوباره اقتصاد خود را بازیابد و برخی از محدودیت های فاصله فیزیکی برداشته شود.

ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی کانادا ، در روز جمعه گفت: "هنگامی که این موج اول را تحت کنترل خود در می آوریم ، کلید اصلی داشتن سیستم های حساس برای تشخیص موارد جدید و سپس انجام ردیابی دقیق در مورد آن است."
  • آخر هفته کلیدی در بریتیش کلمبیا

با ارایه آمار جدید هم ا کنون تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در بریتیش کلمبیا به ۱۴۱۰ تن رسیده و تعداد درگذشتگان نیز ۵۵ مورد گزارش شده است.

این در حالی است که در حال حاضر تعداد بیماران به طور کامل بهبود یافته ۸۷۹ نفر است.

دکتر بانی هنری امروز جمعه بیانیه ای را منتشر کرد که به سؤالات مردم در مورد پوشیدن ماسک پارچه ای پرداخت. وی گفت: ماسک های پزشکی باید برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ذخیره شود ، اما استفاده از یک ماسک پارچه ای یک انتخاب شخصی است.

او گفت ماسک ها به شما کمک می کنند تا از انتشار هرگونه بیماری به دیگران جلوگیری کنید ، اما "شما را از کووید۱۹ محافظت نمی کند."

وی تصریح کرد: بهترین راه برای سالم ماندن شستن مرتب دست ها و جلوگیری از لمس صورت است.

دکتر آدریان دیکس وزیر بهداشت نیز با اشاره به فرا رسیدن چند تعطیلی (مراسم ) مذهبی ، تصریح کرد بود که رعایت فاصله اجتماعی بسیار مهم است..

به گفته مسوولان " ما همه ما باید به صورت تمام عیار به این موضوع ورود کنیم. " .. "این هفته برای ما کلیدی است ، به ویژه که به آخر هفته طولانی (لانگ ویک اند) منتهی می شود."


نخست وزیر جاستین ترودو نیز روز جمعه مجددا تکرار کرد که اقدامات از فاصله اجتماعی باید ادامه یابد. وی گفته است که تا زمان ایجاد واکسن ، که می تواند تا یک سال طول بکشد ، این رویه زندگی جدید ما است